Eski AKP'li vekil, Alevi ve Kürtleri hedef aldı: Çocukları çifte kavrulmuş yalancı

Eski AKP'li vekil, Alevi ve Kürtleri hedef aldı: Çocukları çifte kavrulmuş yalancı
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2021 15:10
A+ A-
Eski AKP'li vekil ve Akşam gazetesi yazarı Hüseyin Besli, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldığı yazısında Alevi ve Kürtlere yönelik nefret söylemine imza attı.

Akşam gazetesi yazarı ve eski AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Besli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan yazısında Alevi ve Kürt ailelerinin çocuklarını yalancı yetiştirdiğini iddia etti.

Yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Besli, "Kemal Kılıçdaroğlu gibiler bir bakıma toplumda bir yer elde etmek için, bir bakış açısına göre masum ve mecburi yalan söyleye söyleye, zamanla yalan söylemeyi ve yalancılığı karakter ittihaz etmiş oluyorlar" dedi.

Besli yazısında şu ifadeleri kullandı: 

"Hala, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yalanları karşısında şaşkınlık yaşayanlar için hatırlatalım istedik...

Malum, daha düne kadar, Türkiye'de alevi vatandaşlar kimliklerini açıkça ifade edemiyorlardı. (Ne yaman çelişkidir ki bunun da kökeni CHP zihniyetine dayanır.)

 Aksi takdirde bilhassa devlette birtakım yerlere gelemezlerdi.

Bu nedenle, alevi bir anne baba daha doğumdan itibaren çocuklarına kimliklerini gizlemeyi yani yalan söylemeyi öğretmek durumundaydı... Bu bir.

İkincisi; yine malumdur ki Alevilik Türkmenlere mahsus bir şeydir. Türkmen haricindeki, mesela Kürt aleviler ana kitle tarafından makbul sayılmazlar, hatta Alevilik kimliğinin başka bir kimliği örtmek için kullanıldığını bile düşünürler.

Böyle olunca; alevi Kürt bir aile çocuklarına alevi kimliğini gizlemeyi öğrettiği/öğütlediği kadar Kürt kimliğini de saklamayı öğretmek mecburiyetinde kalmaktadır.

Yani söz konusu çocuklar 'çifte kavrulmuş yalancı' olmak durumundadırlar. Ve ne kadar maharetle yalan söyleyebiliyorlarsa o kadar aferin alarak yetişmişlerdir." 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar