Evde yangın çıktı: Kadın ve bir yaşındaki çocuğu öldü

Adana’da bir apartmanda çıkan yangında 27 yaşındaki Faslı Meryem El Makrum ve bir yaşındaki oğlu Mehmet Emin Barış öldü. Yangının çıkış nedeni ise henüz bilinmiyor.

Artı Gerçek - Adana’da bir apartmanın ikinci katındaki dairede çıkan yangında Meryem El Makrum ve bir yaşındaki oğlu Mehmet Emin Barış öldü. Yangında Makrum’um birlikte yaşadığı Cuma Barış ise yaralandı.

Sarıçam ilçesi Suluca Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarının CYB-1 A blok 2’inci katındaki dairede saat 02.30 sıralarında yangın çıktı. Bu sırada dairedeki Cuma Barış ile birlikte yaşadığı Fas asıllı Meryem El Makrum ve çocukları Mehmet Emin Barış mahsur kaldı.

Çiftin komşularının ihbarı üzerine adrese polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin çalışmasıyla evden çıkarılan Meryem El Makrum ve Mehmet Emin Barış’ın öldüğü belirlendi. Yaralanan Cuma Barış ise ambulansla Adana Şehir ve Eğitim Hastanesi’ne götürüldü.

'OLAYIN KAÇTA OLDUĞUNUN FARKINDA DEĞİLİM'

Tedavisinin ardından taburcu edilen Barış, gece yarısına kadar eşiyle oturduğunu söyledi. Yangının uyuduğu sırada çıktığını belirten Barış, şöyle konuştu:

"Eşim, 'Ailesiyle görüntülü görüşme yapmak için oturacağını' söyledi, çocuk da yanındaydı. Saat 24.00 gibi uyudum. Olayın kaçta olduğunun farkında değilim. Bir baktım evin salonu yanıyor. Dumandan etkilendik. Kendimi dışarıya zor attım, dumandan hiçbirini göremedim. Yangının neden çıktığı belli değil. Tahminim sigara çünkü eşim sigara kullanıyordu. Berbat hissediyorum."

Otopsi sonrası kadın ve oğlunun cenazesi, Buruk Mezarlığı'nda kılınan namazın ardından toprağa verildi.(AA)

Öne Çıkanlar