Fikret Orman, Mahmutyazıcıoğlu cinayetindeki detayları anlattı: Racon mevzusu

Fikret Orman, Mahmutyazıcıoğlu cinayetindeki detayları anlattı: Racon mevzusu
Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Şubat 2022 22:20
A+ A-
Fikret Orman, 'Ben abisi gibiyim, görüşelim dediği için gittim, cinayetin nedeni para değil' dedi. Mahmutyazıcıoğlu'nun arkadaşı ise daha önce görüşmeyi Orman'ın istediğini söylemişti.

Beşiktaş eski yöneticisi ve Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile cinayetten kısa süre önce yemek yiyen eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, cinayetin 65 bin TL'den kaynaklanmadığını, nedenin "racon mevzusu" olduğunu söyledi. Orman, Mahmutyazıcıoğlu ile görüşme nedenini ise  "Ben onun abisi sayılırım görüşem dedi görüştük" diye açıkladı. Cinayet anında Mahmutyazıcıoğlu'nun yanında olan arkadaşı Serkan Yazıcıoğlu ise mekanda bulunma nedenlerini daha önce "Başkanımız (Orman'ı kastediyor) Amerika'ya gidecek. 'Çocuklar sizi bir göreyim' dedi. Ondan buluştuk" diye ifade etmişti.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümünün sır perdesi aralanıyor. Cinayetten kısa süre önce olayın yaşandığı mekandan ayrılan Beşiktaş eski başkanı Fikret Orman, detayları Halk TV canlı yayınında Timur Soykan'a anlattı. Kan donduran olayın 65 bin TL'den kaynaklanmadığını ifade eden Orman, şu ana kadar bilinmeyen açıklamalarda bulundu.

"BEŞİKTAŞ İLE DEĞİL SOHBET AMAÇLI GÖRÜŞTÜK"

Fikret Orman, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümünden hemen önce birlikte olduklarını söyleyerek, "Şafak bana çok yakın biriydi. Ben onun abisi sayılırdım. Her zaman bir sıkıntısı olsa gelip bana anlatırdı. Olay yaşanmadan önce zaten beraberdik. Gayet mutluydu ve hiçbir sıkıntısı yoktu. Beşiktaş ile ilgili bir toplantı değil, sohbet amaçlı önceden görüşelim dedi görüştük" dedi.

"KONU PARA DEĞİL RACON MEVZUSU"

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili bilgiler veren Fikret Orman, konunun 65 bin TL'nin ötesinde olduğunu vurguladı. Orman, "Yasadışı bahis falan benim duyduğum şeyler değil. Bunu emniyet güçlerimiz zaten araştırıyordur. Benim duyduğum olay, bir ev alımı olmuş, buranın üstüne ek para istenmiş. Ama konu 65 bin tl değil de bir racon mevzusu. Benim duyduklarım bunlar. Zaten yapan çocuk da 1997'li" dedi.

KİM GÖRÜŞMEK İSTEDİ?

Şafak Mahmutyazıcıoğlu öldürüldüğünde an masada bulunan arkadaşı Serkan Yazıcıoğlu ise o geceyi ve cinayet anını gazeteci İsmail Saymaz’a şöyle anlatmıştı:

"İki genç adam masaya bodoslama geldi. Oturup konuşmak istediler. Şafak, tanıyordu. 'Karşıya oturun, beş dakika bekleyin, geliyorum' dedi. 'Tanıdık' dedi. Şafak gitti. Beş dakika oturdular. Bir el hareketi gördüm. Biri elini Şafak'ın omzuna doğru kaldırdı. Şafak'ın şoförü ayağa kalktı, 'Ne oluyor?' deyince şoföre ateş ettiler. Dizinden vurdular. Sonra Şafak'a sıktılar. Yanda masada biri, 'Yat abi yere' dedi. Ben masanın altına girdim. İlk mermiyle son mermi arasında geçen zaman 10 saniyedir, bana bir ömür gibi geldi."

Yazıcıoğlu, mekanda bulunma nedenlerini ise "Başkanımız (Orman'ı kastediyor) Amerika'ya gidecek. 'Çocuklar sizi bir göreyim' dedi. Ondan buluştuk" diye ifade etmişti.

Öne Çıkanlar