Fransa ve İsviçre'deki oy pusulaları Türkiye'ye gönderildi

Fransa ve İsviçre'deki oy pusulaları Türkiye'ye gönderildi
Yayınlanma:
A+ A-
İsviçre ve Fransa'da 11 kentte, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için kullanılan oylar, uçakla Türkiye'ye gönderildi.

Artı Gerçek - Fransa'da 9 kentte ve İsviçre'de 2 kentte Türkiye'de 28 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu kapsamında kullanılan oy pusulaları uçakla Türkiye'ye gönderildi.

Türkiye'nin Lyon Başkonsolosluğu'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması kapsamında Bern, Bordo, Cenevre, Marsilya, Nant, Paris (Orleans), Strazburg (Mulhouse) ve Lyon'da (Clermont-Ferrand) kullanılan oylar bugün Lyon Saint-Exupery Havalimanı'ndan ülkemize gönderilmiştir" denildi.

Söz konusu oy pusulaları Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla Türkiye'ye gönderildi.

Yurt dışında en çok Türk seçmenin bulunduğu ikinci ülke konumundaki Fransa'da Paris, Strazburg, Marsilya, Nant, Bordo, Lyon kentlerinde oy kullanma işlemi 20-24 Mayıs'ta gerçekleştirildi.

Ülkenin Orleans, Mulhouse ve Clermont-Ferrand kentlerindeki oy verme işlemleri ise 20-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

Türk vatandaşları, İsviçre'nin Cenevre ve Bern kentlerinde 20-24 Mayıs tarihlerinde kurulan sandıklarda oy kullandı. (AA)

Öne Çıkanlar