Gökçek'ten Arınç'la ilgili konuşulacak iddia

Gökçek'ten Arınç'la ilgili konuşulacak iddia
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bülent Arınç hakkında çok önemli bir iddiada bulundu. GÜNCEL – TGRT Haber kanalındaki ‘Neler...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bülent Arınç hakkında çok önemli bir iddiada bulundu.

GÜNCEL – TGRT Haber kanalındaki ‘Neler Oluyor' isimli programa konuk olarak katılan Gökçek, Gezi protestoları sırasında uygulanması planlanan çok önemli bir girişiminden bahsetti. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışında olduğu dönemde yaşanan Gezi protestoları sırasında Erdoğan'ın yerine vekalet eden Bülent Arınç’ın fırsattan istifade Başbakanlığa getirileceği iddiasında bulundu. Gökçek konu hakkında, "Gezi olayları sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız yurt dışındaydı. Bülent Arınç kendisine vekalet ediyor. Bülent Arınç bunları Taksim Platformu adı altında çağırdı. Taksim Platformu Gezi olaylarını güya durdurmak için bir liste sundu. Öneriler listesinde ne diyecek? Ağacı kesme, yeşil alanı arttır demesi lazım. Bunların 4 tane ana isteği, köprüyü yapma, kanalı yapma, 2 tane termik santrali yapma, en önemlisi de üçüncü havalimanını yapma" sözlerini kullandı.

‘İLK DEFA SÖYLÜYORUM BUNU, YARIN DA MANŞET'

 "İlk defa söylüyorum bunu, yarın da manşet olacak her yerde" ifadeleriyle önemli bir iddiada bulunan Gökçek, "Recep Tayyip Erdoğan, Gezi olaylarında yurtdışından geldiği zaman düşürülmüş ve bitmiş olacaktı. Partinin içinde FETÖ’cü milletvekilleri hazırdı ve bir FETÖ’cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce’nin bizzat kendisine söylenmiştir, ‘Bülent Arınç Başbakan olacaktı.’ O tarihte hazırlanmış ve bitmişti. Bülent Arınç, şimdi buna ‘evet’ der, ‘hayır’ der onu bilemem ama ben bundan yüzde yüz eminim. AK Parti iktidarına yeni bir şekil vereceklerdi. Bu uluslararası bir operasyon, Recep Tayyip Erdoğan’ı uzaklaştırma operasyonu" dedi.

Bülent Arınç daha önce de kendisini cemaat ile işbirliği yapmakla suçlayan Melih Gökçek'e yanıt vermiş, "Gökçek bu yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır. Zengin işadamlarına okul yaptırmıştır. Yurt yerleri sağlamıştır" demiş açıklamaları da terbiyesizce bulduğunu belirtmişti.

Öne Çıkanlar