Güngören'de iki kahvehaneye uzun namlulu silahlarla saldırı

Güngören'de aynı mahallede bulunan iki kahvehaneye uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında ölen ve yaralanan olmadığı belirtildi. Kahvehanelerden birine bir hafta önce de silahlı saldırı düzenlendiği öğrenildi.

Artı Gerçek - İstanbul'da Güngören Hazneder Mahallesi'nde iddiaya göre aralarında yaklaşık 500 metre bulunan iki kahvehaneye gelen motosikletli iki şüpheliden biri, iş yerlerine beşer dakika arayla uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırılar sırasında ölen ya da yaralanan olmazken iş yerlerinde maddi hasar meydana geldi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemelerin ardından şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Kahvehanelerden birine 23 Nisan Salı günü saat 05.00 sıralarında da uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendiği öğrenildi. Maddi hasar meydana gelen kahvehanelerde esnaf temizlik yaparken, iş yerlerinin camları ve duvarlarındaki mermi izleri de görüntülendi.

SALDIRININ ARDINDAN HIZLA UZAKLAŞIYOR

İki kahvehaneye yapılan silahlı saldırı bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, motosikletle sokağa gelen şüpheliler, ilk saldırıyı gerçekleştirdikleri kıraathanenin önünde duruyor. Motosikletten inen şüphelilerden biri, kıyafetinin içine sakladığı uzun namlulu silahı çıkararak kahvehaneye ateş ediyor. Motosiklete binerek uzaklaşan şüpheliler, kısa süre sonra ikinci kahvehanenin önüne geliyor. Şüphelilerden biri, uzun namlulu silahla kahvehaneye defalarca ateş ediyor. Şüphelilerin, saldırının ardından hızla olay yerinden uzaklaştığı da görülüyor.(DHA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar