Hakkari'de askerler köy dolmuşunu durdurup yolculara hakaret etti: Tepki görünce silahını ateşledi

Hakkari'de köy dolmuşunu durdurup kimlik kontrolü yapmak isteyen askerler, dolmuştaki yolculara hakaret etti. DEM Parti Milletvekili Öznur Bartın'ın paylaştığı videoda, askerlerin tepki üzerine silahını ateşlediği duyuluyor.

Artı Gerçek - DEM Parti Hakkari Milletvekili Öznur Bartın, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Şapatan- İncesu köyünde köy dolmuşunu kimlik kontrolü için durduran askerlerin yolculara hakaret ettiği anların videosunu paylaştı.

Bartın, sosyal medya hesabından "Gün geçmiyor ki Hakkâri'de, Şemdinli'de askerin, polisin bir hukuksuzluğu yaşanmasın" ifadeleriyle paylaştığı görüntüler için "Yüzü maskeli askerler, kontrol adı altında köy dolmuşunu durduruyor, halkı tehdit ediyor, hakaretler sıralıyor. Araçtakiler bunu kabul etmeyince ölüm tehditleriyle birlikte silahlarını ateşliyorlar. Bu kayıtta, yapılan zulmün ancak kısa bir kısmıdır." dedi.

AYNI KÖYDE DAHA ÖNCE DE AYNI DURUM YAŞANMIŞ

Aynı köyün defalarca aynı konudan gündeme geldiğini ancak zulmün son bulmadığınuı ifade eden Bartın, "Çünkü yaratılmak istenen korku iklimi, iktidarın dayanağı haline gelmiştir.
Bu görüntülerde de görüldüğü gibi Şemzînan kadınları, gençleri, halkı hiçbir dayatmaya, zorbalığa, zulme boyun eğmedi, eğmeyecek" notunu düştü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar