Hakkı Altunaş, İYİ Partili Yokuş’un elini tuttuğu gerekçesiyle MHP’den ihraç edildi

Hakkı Altunaş, İYİ Partili Yokuş’un elini tuttuğu gerekçesiyle MHP’den ihraç edildi
MHP Konya İl Teşkilatı'na bağlı Meram İlçe Teşkilatı'nın eski başkanı Hakkı Altuntaş, İYİ Parti milletvekiliyle el sıkıştığı fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştığı gerekçesiyle partisinden ihraç edildiğini duyurdu.

Artı Gerçek- MHP Konya İl Teşkilatı'na bağlı Meram İlçe Teşkilatı'nın eski başkanı Hakkı Altuntaş partisinden ihraç edildiğini açıkladı. Altuntaş ihraç nedeninin, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un elini sıktığı fotoğrafı paylaşarak 'onur verdiniz' ifadesi kullanması olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet'in haberine göre, Altuntaş, partisinin aldığı karar üzerine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İşyerimize müşteri olarak gelen, İYİ Parti Konya Milletvekilimiz Fahrettin Yokuş'un elini sıkıp 'hoş geldin onur verdin, her zaman bekleriz' diyerek diğer müşterilerin gelmesine vesile olsun diye her müşteride yaptığım gibi iznini alarak resmini paylaştım. Bu paylaşımdan dolayı Meram İlçe Başkanı Mahmut Yaman'ın kesin ihraç istemiyle İl Başkanlığına talep yazısı üzerine il disiplin kurulu tarafından muhalif millet vekilinin müşteri bile olsa elini sıkarken fotoğraf paylaşmam ve 'onur verdiniz' demem gerekçesi ile Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden çıkarıldığım tarafıma tebliğ edilmiştir " ifadelerine yer verdi.

Altuntaş, sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Benim hemşehrilerimize hizmetim aynı aşkla ve şevkle halka hizmet hakka hizmet düsturu ile ve yaradılanı yaradandan ötürü sevmek terbiyesi ile her platformda devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (Kaynak)

Öne Çıkanlar