Haliç Köprüsü'nde mafya hesaplaşmasında Daltonlar çetesinin liderini ele veren fotoğraf

Haliç Köprüsü'nde mafya hesaplaşmasında Daltonlar çetesinin liderini ele veren fotoğraf
Gazeteci Saymaz, Haliç Köprüsü üzerinde ‘Anucur’ çetesinin liderine düzenlenen suikasttaki Daltonlar ve Boyun çetesinin bağlantısını yazdı. Saymaz, birbirini tanımadığını söyleyen Daltonlar çetesinin iki liderinin beraber çekilmiş fotoğrafını paylaştı.

Artı Gerçek - Gazeteci İsmail Saymaz, 14 Ocak’ta Haliç Köprüsü üzerinde yaşanan suikast sonrası Daltonlar çetesinin iki lideri olduğunu yazdığı Bahadır Akdağ ve Beratcan Gökdemir'in ilişkilerini anlattı. Saymaz, suikast sonrası ilişkilerini reddeden Akdağ'ın Gökdemir ile, suikasttan 6 saat önceki fotoğrafını paylaştı.

'Anucur’ adlı uyuşturucu çetesinin lideri Halil Ay’ın kullandığı araç 14 Ocak 2023 sabahı saat 03.53’te gece kulübünden çıkarak Haliç Köprüsü’nde suikaste uğradı. Anucur’lardan Cumali Aslan öldürülürken Halil Ay kaçmıştı. Bu saldırının Barış Boyun ve Daltonlar arasındaki hesaplaşmanın habercisi olduğu işaret edilmişti.

Yenibosna'da doğan Daltonlar çetesinin iki lideri olduğuna işaret eden Saymaz, bunlardan birinin Bahadır Akdağ diğerinin Beratcan Gökdemir olduğunu söyledi. Halil Ay'a düzenlenen suikastı de hatırlatan Saymaz, Daltonlar'ın Barış Boyun çetesinin silahlı kanadı olduğunu yazdı.

Halil Ay suikastı sonrası yakalanan Bahadır Akdağ'ın diğer çete lideri Gökdemir'i tanımadığını iddia etse de Saymaz, Akdağ'ın Gökdemir'e yönelik saldırıdan altı saat önce bir fotoğraf paylaştığını ve "Seni alan devletin anasını s...… Durdursun bakiyim, bundan sonra durdurabilen" diye yazdıüını söyledi.

Saymaz, uyuşturucu ticaretinde çıkan anlaşmazlık sonrasında Haliç’te yaşanan saldırıda Daltonlar içinde iki çete liderinin saldırı sonrası yaşanan gelişmeleri şöyle aktardı:

"İstanbul Esenyurt’ta bu ay dört adrese silahlı saldırı gerçekleştirildi. Bir otel iki kez kurşunlandı. Gerekçe, haraç. Saldırılarda hep aynı yöntem kullanıldı. Motosikletli ve kasklı iki kişi geliyor, iş yeri ya da evin camına ateş edip hızla kaçıyor.

YENİBOSNA’DA DOĞAN ÇETE

Motosikletle gerçekleştirilen silahlı saldırılar ‘Daltonlar’ çetesi tarafından uygulanıyor. Daltonlar İstanbul Yenibosna’da kuruldu. İddiaya göre iki eş lideri var. Biri, Bahadır Akdağ. 1993 doğumlu. Muş Bulanık nüfusuna kayıtlı. İkamet adresi Bağcılar’da. Akdağ, 14 Ocak 2023’te Haliç Köprüsü üzerinde Anucur çetesi lideri Halil Ay’a yönelik saldırıda Cumali Aslan’ın öldürülmesinden ötürü tutuklu yargılanıyor. Daltonların diğeri lideri ise Beratcan Gökdemir. 1997 doğumlu. Erzurum Horasan nüfusuna kayıtlı. İkameti Bahçelievler’de. Sırbistan’da yaşıyor.

BOYUN’UN SİLAHLI KANADI

Daltonlar uyuşturucu satışı, para tahsilatı, yaralama ve öldürme suçlarını işliyor. Barış Boyun ile işbirliği yaparak, örgütün silahlı kanadı oldular. Bahadır Akdağ, iddiaya göre Barış Boyun çetesinin uyuşturucu ticaretini de yönetiyor. Zaten Halil Ay’ın aracı, bu sebeple Haliç Köprüsü’nde saldırıya uğradı.

ŞOFÖRÜ EMEKLİ POLİS

Bahadır Akdağ, 13 Şubat 2023’te Büyükçekmece’deki villasında yakalandı. Şoförü, polislikten yeni emekli olmuş O.Ş. idi. Akdağ’ın işlerini o görüyordu. Örneğin, villayı kardeşi H.Ş. adına kiralamıştı. Villadaki aramada, bir ruhsatsız Glock marka silah ve sahte sürücü belgesi çıktı. Akdağ, baskında telefonu havuza attı. Şifreyi vermediği için telefonu incelenemedi. Akdağ, ifadesinde, Barış Boyun ile ilgisinin olmadığını, Halil Ay’a suikast emrini vermediğini, Beratcan Gökdemir’i tanımadığını, Musa Kaya’yı korsan taksici olarak bildiğini ve en son Aralık 2022’de gördüğünü ileri sürdü.

22szt02yenijpg-vf21earkuey27uzn8v5-ca.jpg

ALTI SAAT ÖNCEKİ FOTOĞRAF

Bahadır Akdağ’ın “Tanımıyorum” dediği Beratcan Gökdemir, sosyal medyada arkadaşını resmini paylaşarak, üzerine “Seni alan devletin anasını s...… Durdursun bakiyim, bundan sonra durdurabilen” diye yazdı. Play Video Emekli polis O.Ş.’nin telefonunda yapılan incelemede [email protected] ve [email protected] adlı hesapları Bahadır Akdağ’ın kullandığı ortaya çıktı.

O.Ş., ifadesinde, Akdağ’ın FaceTime üzerinden Beratcan Gökdemir’le görüştüğünü söyledi. Akdağ’ın 2022’den beri görüşmediğini iddia ettiği Musa Kara ile saldırıdan altı saat önce, 13 Ocak 2023’te saat 21.54’te Yeşilköy’de kendisine ait otoparkta çekilmiş fotoğrafı bulundu. Bu fotoğraf Kara’nın telefonundan çıktı.

Akdağ, bu kez “Otoparkıma uğrayıp gitti. Ay’ın öldürülmesine ilişkin herhangi bir talimat vermedim” dedi. Gel gör ki... Telefondan yalnızca Akdağ ile fotoğrafı çıkmadı. Beratcan Gökdemir ile suikasta dair dakikalar önceki yazışmalar da elde edildi.

FACETIME’DAKİ KONFERANS

O gece FaceTime’da yapılan konferans görüşmesinde Bahadır Akdağ, Musa Kara, Baratcan Gökdemir, Uğurcan Gündoğmuş ve Gökhan Sedat Bulut da vardı. Bulut, şu bilgileri veriyor: “Halil Ay’ı bu gece öldüreceklerini söylediler. Akdağ, Halil Ay ve arkadaşlarının bulunduğu araca sıkmaları talimatı verdi. Gökdemir de diğer telefondan saldırmalarını söyledi.”

Musa Kara, konferansta alınan karar gereği suikastçıları, aracı ve silahları ayarladı. Saldırı anında Haliç Köprüsü üzerindeydi. Üç saldırganı araca alıp kaçırdı. Gizli Tanık Pamuk, ifadesinde, saldırıdan sonra örgüt üyelerine Akdağ tarafından 10 biner TL gönderildiğini söylüyor. Gizli Tanık Pamuk, bir kritik bilgi daha veriyor. Cumali Aslan’ın öldürülmesinden sonra Sarallar ile Daltonlar’ın ilişkisinin bozulduğunu iddia ediyor." (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar