Hamile kadının aracına saldıran kardeşler tutuklandı

Hamile kadının aracına saldıran kardeşler tutuklandı
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 06:29
A+ A-
Pendik'te hamile kadının bulunduğu araca saldıran Seyidoğu Baklava'nın sahipleri Sel Kardeşler tutuklandı. Hasan Sel'i kapıda karşılayan polis de açığa alındı...

İstanbul Pendik'te, Seyidoğlu Baklava'nın sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel kardeşler, kendilerine yol vermediği gerekçesiyle içinde hamile kadının bulunduğu araca saldırarak zarar vermişti. 

Şikayet üzerine açılan soruşturma kapsamında Hasan Sel ve Hüseyin Sel ifadeleri alınmak üzere Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi’ne gitmişti. Karakol amiri ve bazı polisler bu sırada Sel Kardeşleri kapıda karşılamıştı.

ADLİYEYE SEVKEDİLDİLER

Hüseyin Sel ve görüntülerde araca saldırdığı görülen Hasan Sel'in Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi'ndeki ifade işlemleri yaklaşık 2 saat sürdü. Şüpheliler ifadelerin ardından adliyeye sevkedildi.

Savcı, ifadelerin ardından her iki kardeşi de, "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "Mala zarar verme" ve "Kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma" suçlarından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk etti. Sel Kardeşler hakkında ayrıca, "Kara, Deniz Hava veya demir yolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" maddesinden de adli işlem yapıldı.

'ZARARI KARŞILAMAYA HAZIRIM'

Hasan Sel, tutuklanma talebiyle sevk edildiği İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği'nde olaydan dolayı pişman olduğunu, karşı tarafın tüm zararını karşılamaya hazır olduğunu söyledi. Hüseyin Sel de emniyet ve savcılık sorgusunu tekrar ederek yaşanan olaydan dolayı üzgün olduğunu kaydetti.

Mahkeme, sorgularının ardından her iki şüpheliyi de atılı suçlardan tutukladı. Tutuklama kararında, şüphelilerin ifadelerinin aksine Hüseyin Sel'in kullandığı araçla şikayetçilerin aracının önüne geçerek durduğu ve şikayetçileri kendilerine çarpmaya zorladıkları, Hasan Sel'in aracın sol aynasına tekme atıp eliyle vurarak kırdığı, aracın ön kısmında zıplayarak ön kaputa zarar verdikleri, araçta bulunan kişilerin hürriyetini sınırladıkları belirtildi. 

POLİS AMİRİ GÖREVDEN ALINDI

Hasan Sel'i emniyetin kapsında karşılayan polis amiri hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise; "Şüphelilerin polis merkezi amirliğine girişi anında basına yansıyan görüntülerle ile ilgili olarak; Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amiri görevinden alınarak hakkında idari soruşturma başlatılmıştır" denildi. (DHA) 

    

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar