Hatay'da yıkılan siteden geriye 'depreme dayanıklı' tabelası kaldı

Hatay'da yıkılan siteden geriye 'depreme dayanıklı' tabelası kaldı
Yayınlanma:
A+ A-
Hatay'da 'depreme dayanıklı' notuyla satışa sunulan ve inşaatı halen devam eden Altınpark 2 Sitesi, Maraş merkezli depremlerle birlikte yerle bir oldu. Yıkılan siteden geriye sadece 'depreme dayanıklı' tabelası kaldı.

Artı Gerçek - Maraş'ta Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin ardından Hatay'ın Antakya ilçesindeki enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, 'depreme dayanıklıdır' reklamıyla satışa sunulmuş ancak depremde enkaza dönen site inşaatı önünden geçenler hâlâ bu tabelayı görebiliyor.

Depremden önce inşaatı devam eden sitenin önündeki tabelada, "Depreme dayanıklı. Altınpark 2 Sitesi, üst düzey standartlarda tasarlanarak, kaliteli, sağlam, dayanıklı malzemeler kullanılarak ve alanında uzman profesyonel ekiplerce inşa edilip siz değerli sakinlerini beklemektedir" ifadeleri yer alıyor.

Diğer reklam tabelalarında ise şunlar yazıyor:

"Sevdikleriniz için ferah yaşam alanları ve prestijli bir hayat. Modern mimari tecrübeyle buluştu. Çeyrek asra yaklaşan bilgi deneyim ve tecrübesiyle Fahri Altınöz İnşaat, sizlere modern mimari, estetik yapı ile standartların üstünde ayrıcalıklı yaşamın kapılarını aralıyor. Karlı yatırım için her geçen gün artan değeri ve gözde konumuyla Altınpark 2 Sitesi. Ailenize yüksek standartlarda bir ev yakışır. Geniş ferah ve konforlu dairelerde sizi rahat ettirmek için her ayrıntı düşünüldü. Kalite ve konforlu malzemelerin kullanıldığı Altınpark 2 Sitesi, yaşadığınız her ana değer ve güzellik katacak." (AA)

Öne Çıkanlar