HDP'li Patnos Belediyesi'nin topladığı deprem yardımına el konuldu

HDP'li Patnos Belediyesi'nin topladığı deprem yardımına el konuldu
Yayınlanma:
A+ A-
HDP'li Ağrı Patnos Belediyesi'nin deprem yardımlarına el konuldu. HDP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada "Dayanışmayı engellemek telafisi mümkün olmayan etkiler yaratır" denildi.

Artı Gerçek - Maraş merkezli iki büyük depremin ardınan enkaz altında kritik bekleyiş sürerken HDP'li Ağrı Patnos Belediyesinin deprem bölgesine ulaştırmaya çalıştığı yardım aracına kaymakamlık tarafından el konuldu. HDP Genel Merkezi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Dayanışmayı engellemek telafisi mümkün olmayan etkiler yaratır" sözleriyle duruma tepki gösterildi.

"Dayanışmaya engel olmayın" mesajı verilen HDP paylaşımı şöyle:

Dün, depremin ikinci gününde, HDP Deprem Kriz Koordinasyonu adına açıklama yapan DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, gelen yardımların AFAD ve valilikler tarafından engellendiğini söylemiş ve şunları eklemişti:

"Burada insanı, vicdani ve ahlaki bir durum söz konusudur. İnsanlarımız iki gündür bu kış koşullarında kurtulmayı beklerken yardıma giden kişilerin engellenmesi kabul edilebilecek bir durum değildir. Siyaset malzemesi yapılmamalıdır. Bu koordinasyon vasıtasıyla birçok ilimizden halkımız yardımlar gönderdi. Fakat bu yardımların ulaştırılması noktasında da zorluklar çıkartılıyor. Bizler siyaset malzemesi yapmıyoruz. Bunu yapmak vicdansızlıktır. Yardımlar illa AFAD eliyle yapılacaksa ona da razıyız. Derdimiz HDP'nin bunu yapması değil insanı, vicdani görevimiz çerçevesinde biz bu duruma yaklaşıyoruz."

Öne Çıkanlar