'Hizbullahçıyız, kafalarını keseceğiz' diyen kişi gözaltına alındı

'Hizbullahçıyız, kafalarını keseceğiz' diyen kişi gözaltına alındı
Yayınlanma:
A+ A-
Batman'da yapılan bir sokak röportajında "Biz Hizbullahçıyız, Erdoğan'a dokunsalar kafalarını keseceğiz" diyen İsmail Cevher Kasımoğlu gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Sokak röportajında kendisini cihatçı ve Hizbullahçı olarak tanıtarak "Erdoğan'a dokunsalar kafalarını keseceğiz" diyen İsmail Cevher Kasımoğlu, gözaltına alındı. Kasımoğlu dün akşam yayımladığı videoda "Devletini çok sevdiği için böyle şeyler söylediğini" söylerek özür dilemişti.

İsmail Cevher Kasımoğlu, Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

NE OLMUŞTU?

Batman'da yapılan bir sokak röportajında kendisini Hizbullahçı olarak tanıtan Kasımoğlu, "Bu köpeklere, ateistlere, kafirlere, dinsizlere oy vermem. Biz devletçiyiz. Erdoğan'a dokunsalar kafalarını keseceğiz. Biz cihada hazırız. Kafalarını keseriz. Bunlar kafirdir" ifadelerini kullandı.

Kasımoğlu'nun tepki çeken sözlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı, "Bu densiz hakkında gereğini yapacağız" açıklaması yaptı.

Dün akşam saatlerinde yeni bir video yayınlayan Kasımoğlu, bu defa özür diledi.

Kasımoğlu, çektiği videoda, "Benden önce konuşan şahıs devleti karaladı. Ben de dayanamadım. Kimse orada tepki vermeyince ben de devletimi sevdiğim için tepki verdim. Herhangi bir terör örgütüne mensup değilim. Devletime dinime bağlı bir insanım bütün milletimden özür diliyorum. Kelle olayı da sinirden öfkeden olmuştur. O zihniyet de ben de yok öfkeden olmuştur sizden tekrar özür diliyorum" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar