İBB’nin 23 Nisan metro süslemesi sosyal medyanın gündeminde

İBB’nin 23 Nisan metro süslemesi sosyal medyanın gündeminde
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle metro ve metro istasyonlarını bayrak ve fişlerle süsledi. Yolculara yönelik uyarıların fişlerle belirtildiği süsleme sosyal medyada gündem oldu.

Artı Gerçek - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na günler kala İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) metrolardaki süslemeleri sosyal medyada gündem oldu.

Metro ve metro istasyonlarında bayraklarla birlikte verilen fişlerde yolculara yönelik uyarılar yer aldı. Uyarılarda, inenlere öncelik tanınması ve oturma pozisyonuna yönelik, yolcuların genellikle şikayetçi olduğu konular yer aldı.

Bir kullanıcı "İBB‘nin 23 Nisan metro süslemesi. Büyükler laf anlamayınca bir de böyle yazalım demişler. Ben çok beğendim" ifadelerini kullandı.

yeni-proje-5.jpg

İETT'DEN TOPLU TAŞIMA AÇIKLAMASI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz olcaka.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel (İETT) İşletmeleri Umum Müdürlüğü de konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kişiselleştirilmiş İstanbulkart'ınızla ücretsiz seyahat edebilirsiniz. Otobüs seferleri Cumartesi tarifesi ile Metrobüs seferleri hafta İçi tarifesi ile çalışacaktır.

Adalar hatları, Beyoğlu-Taksim Nostaljik Tramvayı, Karaköy-Beyoğlu Tünel, SG-1 Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy, SG-2 Sabiha Gökçen Havalimanı-Taksim, 121CS Sultanahmet-Çamlıca Tepesi hatları, 139 Üsküdar-Şile ve 139A Üsküdar-Şile/Ağva VİP hatlarımızda ücretsiz uygulaması geçerli değildir." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar