'İçişleri Bakanlığı Ağar'a emanet'

'İçişleri Bakanlığı Ağar'a emanet'
  Can Ataklı: Süleyman Soylu, Ağar karşısında ceketi ilikli, sürekli ‘efendim’le başlayan cümleler kurarak saygıda kusur etmiyormuş. Sözcü yazarı...

 

Can Ataklı: Süleyman Soylu, Ağar karşısında ceketi ilikli, sürekli ‘efendim’le başlayan cümleler kurarak saygıda kusur etmiyormuş.

Sözcü yazarı Can Ataklı, bir süredir kulislerde konuşulan tartışma yaratacak ‘iddiayı' köşesine taşıdı. Ataklı, Ankara'daki kaynaklarına dayanarak yazdığı "İçişleri Bakanlığı Ağar'a emanet" yazısında ilginç detaylar da veriyor.

Yazısında önce AKP döneminde polisin silah, teçhizat, teknoloji ve personel sayısı açısından nasıl güçlendirildiğini anlatan Ataklı,  "Öyle ki bir iç çatışmada polis ordu ile baş edebilecek güçte" diyor. Ve ardından bu ‘güçlü teşkilatın' yaşadığı sorunu yazıyor. Ataklı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Etkili bütün noktalar cemaatten temizlenince bilgili, deneyimli ve akıllı müdür ve alt kadrosu da yok oldu.

İlk anlarda bazı MHP’li polislerle CHP’li kadrolara can simidi gibi sarıldılar ama bu da yetmedi.

Ankara’da kulağı delik kaynaklarımdan aldığım bazı bilgilere göre son çare olarak İçişleri eski bakanı, ünlü polis müdürü Mehmet Ağar’dan ‘aman’ dilenmiş.

Ağar sık sık İçişleri Bakanlığı’na gidiyormuş.

İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu Ağar karşısında ceketi ilikli, sürekli ‘efendim’le başlayan cümleler kurarak saygıda kusur etmiyormuş.

Ağar emniyetten atılan polislerin listelerini inceliyor ‘Şu iyi adamdır, bu mecburen cemaatçi gibi görünüyordu’ gibi gerekçelerle bazılarının göreve çağrılmasını istiyormuş. Görevden ayrılan, emekli edilen bazı polis müdürlerinin de isimlerini Soylu’ya veren Ağar "Bunları geri çağırın, etkili yerlere tekrar koyun, geç kalırsanız ipin ucunu da kaçırırsınız" diyerek uyarıyormuş.

Ankara’daki kaynaklarım ‘Artık İçişleri Bakanlığı Ağar’a emanet’ diyorlar."

Öne Çıkanlar