İçişlerinden Bağlar açıklaması: 1 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi gözaltına alındı

İçişlerinden Bağlar açıklaması: 1 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi gözaltına alındı
Diyarbakır Bağlar’da polisin bir eve düzenlediği operasyon sonucu çıkan çatışmada yaşamını yitiren kişinin Mücahit Yılmaz olduğu açıklandı.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Karacadağ Caddesi 902. Sokakta bulunan bir eve, dün akşam saatlerinde yapılan ihbar sonucu polisler tarafından baskın düzenlendi. Operasyon sırasında çıkan çatışmada, bir kişinin yaşamını yitirdiği, bir özel hareket polisinin de yaralandığı bildirildi. Yaralı polis, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde dün gece polisin bir eve yaptığı baskın sonucu çıkan çatışmada bir kişinin yaşamını yitirdiği ve bir özel hareket polisinin yaralandığı olaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bakanlık yaşamını yitiren kişinin Mücahit Yılmaz olduğunu açıkladı. 

Açıklamada, "İç güvenlik operasyonları kapsamında, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü birimlerince düzenlenen operasyonda, terör örgütünün kırsal alandan gelerek şehirde faaliyet yürüttüğü tespit edilen BTÖ mensubu Mücahit Yılmaz etkisiz hale getirilmiş, 2 kişi gözaltına alınmıştır. Etkisiz hale getirilen şahsın kaldığı yerde yapılan aramada, başkası adına düzenlenmiş sahte kimlik, silah, mühimmat ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir" denildi. (Mezopotamya Ajansı)
 

Öne Çıkanlar