İlahiyatçı Cemil Kılıç’a sopayla saldıran kişi, evinin önüne gelip hakaret yağdırdı

İlahiyatçı Cemil Kılıç’a sopayla saldıran kişi, evinin önüne gelip hakaret yağdırdı
Yayınlanma:
A+ A-
İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç, üç ay önce kendisini sopayla darbeden kişinin kendisini evinin önünde beklediğini ve hakaret yağdırdığını duyurdu. Kılıç şahıstan karakola giderek şikayetçi oldu.

Artı Gerçek - Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlikten ihraç edilen ilahiyatçı yazar Cemil Kılıç katıldığı bir panelden sonra evine giderken binanın girişinde kendisine daha önceden sopayla saldıran kişiyle karşılaştı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hakarete uğradığını söyleyen Kılıç, karakola giderek şikayetçi oldu. Kılıç paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Yarım saat kadar önce katıldığım panelden sonra evime döndüm. Bina girişinde birkaç ay önce bana saldıran şahıslardan biri duruyordu. Ben başta tanıyamadım. Danışmaya selam verdim. Ama o şahıs danışma görevlisinden önce aleyküm selam deyip bana ben ..... kişiyim dedi. Ardından türlü hakaretler etmeye kalkıştı. Tartışmaya başladık. Görevli ayırdı. Az daha yine saldırıya uğrayacaktım."

ŞİKAYETÇİ OLDU

“Polisi aradım, yarın ilgileneceklerini söyledi. Konutumda kendimi güvende hissetmiyorum. Kamuoyunun bilgisine… Karakola gidip şikayetçi oldum. Polis şahsın göz altına alındığını söyledi.”

3 AY ÖNCE SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Cemil Kılıç üç ay önce "Evimin önünde saldırıya uğradım. Ellerinde sopalarla Allahu Ekber deyip saldırdılar" diyerek saldırıya uğradığını duyurmuştu.

CEMİL KILIÇ KİMDİR?

Cemil Kılıç 1975 yılında İstanbul'da doğdu. İlk öğrenimini Sinop ve İstanbul'da tamamladı. İstanbul Küçükköy İmam Hatip Lisesinin ardından daha sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat fakültesi Kelam ve İslam Felsefesi bölümünden mezun oldu.

1998 yılında aynı üniversitenin Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü, Sosyoloji ve Sosyal Antropoloji Anabilim dalında master eğitimlerine başladı. 1999 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğine atandı. 2001 yılında Master'ını tamamladı. Yaptığı sosyal medya paylaşımlarından dolayı hakkında soruşturma açıldı.

Kılıç geçen yılın aralık ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevinden ihraç edildi. Kılıç, ihraç gerekçesinin Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'e kitap hediye etmesi olduğunu ifade etti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar