İlhan Taşçı: RTÜK, Tarkan’ın şarkısı için Saray’dan talimat bekliyor

İlhan Taşçı: RTÜK, Tarkan’ın şarkısı için Saray’dan talimat bekliyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Şubat 2022 17:56
A+ A-
RTÜK üyesi İlhan Taşçı da sarayın Tarkan'ın şarkısının televizyonlarda yayınlamaması için talimat beklediğini paylaştı. RTÜK Başkanı Şahin'den yanıt geldi.

Tarkan’ın son şarkısı ‘Geççek’ dün akşam yayınlandı. Gündeme oturan şarkı, birçok kişi tarafından paylaşılırken, sözleri nedeniyle de hedef alındı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda RTÜK'ün Sezen Aksu tartışmaları sonrası sanatçının şarkılarının yayınlanmaması talimatını verdiğini hatırlatarak aynı sınırlamanın Tarkan için de yapılabileceğini belirtti.

RTÜK SARAY’DAN TALİMAT BEKLİYOR

Taşçı sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda "RTÜK, sevgili Tarkan'ın müthiş şarkısını sessizce, sarayı pür dikkat dinliyor televizyonlara göstermeyin talimatı verip vermemek için! Hatırlatalım RTÜK kanallara Sezen Aksu’yu yayınlamayın talimatı vermiş, Erdoğan 'Muhatabım Sezen Aksu değildir' deyince de açığa düşmüştü" dedi.

EBUBEKİR ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, RTÜK Üyesi Taşcı’nın paylaşımını alıntılayarak yanıt verdi. Şahin, şunları yazdı:

"Devamlı kamuoyunu yanlış bilgilendirme alışkanlığınıza cevap vermek normalde huyum değildir ama hayal dünyanıza inananlar olduğu için cevap veriyorum. Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi Sezen Aksu’nun şarkısına dair RTÜK’ün hiçbir şekilde TV’lere bir talimatı olmamıştır!"

Öne Çıkanlar