İmamoğlu Saraçhane'ye geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında bugün görülen davayla ilgili İstanbulluları Saraçhane’ye çağırdı. Belediye önünde binlerce kişi toplandı. İmamoğlu da sloganlar eşliğinde alana geldi.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, savcının hakkında siyasi yasak ve hapis talep ettiği dava görülürken İstanbulluları Saraçhane'ye çağırdı. Çağrı ardından binlerce kişi Belediye önünde toplandı. İmamoğlu da saat 17.45 sularında sloganlar eşliğinde alana geldi.

SAAT 16.00'YA ÇAĞRI

Mahkeme heyetinin saat 16.00'ya kadara duruşmaya ara verme kararından hemen sonra sosyal medyada paylaşımda bulunan İmamoğlu "Karar ne olursa olsun, kâh sevincimizi kâh irademizi göstermek adına herkesi saat 16.00’da Saraçhane’ye davet ediyorum" dedi.

METRO SEFERLERİ SIKLAŞTIRILDI

İmamoğlu'nun çağrısının ardından çok sayıda İstanbullu Saraçhane'deki belediye binasına doğru yola çıkarken, metro seferleri de sıklaştırıldı.

BELEDİYE BİNASININ ÖNÜNDEKİ ALAN TAMAMEN DOLDU

Ekrem İmamoğlu'nu çağrı sonrasında yurttaşlar Belediye Binası önünde toplanmaya başladı. Çağrı saatinin üzerinden bir saatten az süre geçmişken alan tamamen doldu. A İçeri giremeyenler kaldırımlarda bekliyor. Zaman zaman "Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek" sloganı atılıyor.

İMAMOĞLU ALANA GELDİ

Saat 17.45 sularında İmamoğlu da belediye binasına geldi. Gelişi sırasında "hak, hukuk, adalet" sloganları atıldı. İYİ Parti, Lideri Meral Akşener de İmamoğlu'nun yanında salona girdi.

DESTEK İÇİN GELENLER ARTI GERÇEK'E KONUŞTU

İmamoğlu’nun çağrısına kulak veren 72 yaşındaki Ercan isimli bir vatandaş, Ecevit dönemini de hatırladığını geçmişle bugünü karşılaştırdığında demokrasi namına Türkiye’de hiçbir şey kalmadığını söyledi. Hükümetin değişmesi gerektiğini belirten 72 yaşındaki Ercan, İmamoğlu’na ceza çıkmaması gerektiğini düşünüyor.

Rabia Sefer adındaki başka bir vatandaş da önce İmamoğlu’nun duruşmasına gittiğini ardından Saraçhane’ye geldiğini söyledi. Sefer, gözyaşlarını tutamayıp tepkisini şu sözlerle anlattı: “Bu dava değil resmen yandaş olmaktır. Hak ve hukuk diyorum. Adalete de sesleniyorum, hakkıyla karar versinler. Terazi niye yapılmış? Adalet olsun diye değil mi! Sen yandaş olursan onun adı adalet olmaz. Ekrem İmamoğlu yalnız değildir bunu herkes bilsin.”

İpek Özğüt adındaki başka bir vatandaş ise bütün olanlara rağmen demokrasiye olan inancının olduğunu söyledi. Özöğüt, “İmamoğlu İstanbul’u çok değiştirdi. Bunu görüyoruz. Bu yüzden onu destekliyoruz, umarım davadan kötü bir şey çıkmaz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar