İmamoğlu'nu hedef alan kurgu haberi yapan Dölek: Mizah olsun diye çektik, ama dışarıya sızdırıldı

İmamoğlu'nu hedef alan kurgu haberi yapan Dölek: Mizah olsun diye çektik, ama dışarıya sızdırıldı
Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Nisan 2020 23:21
A+ A-
Yerel gazeteci Mahmut Dölek, CHP'lilerin kendisine yönelik eleştirilerinin de linç amaçlı olduğunu ileri sürdü

Mersin'deki üreticilere destek için 100 ton limon satın alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni (İBB), limonları stokçulardan aldı gibi göstermek için kurmaca haber yapmaya çalışan yerel gazeteci Mahmut Dölek, mizah amaçlı çektikleri görüntünün dışarıya sızdığını öne sürdü.

Sözcü mühabiri Ali Ekber Şen, kurgu haberle gündeme gelen Mahmut Dölek ile konuştu. Dölek, CHP'lilerin kendisine yönelik eleştirilerinin "linç" diye nitelendirdi.

Erdemli'de yerel gazetecilik yaptığını, hiçbir partiye kaydının bulunmadığını ifade eden Dölek, ortaya çıkan kurgu fotoğraflarını da mesleki görevi gereği çektirdiğini savundu. Dölek şöyle konuştu: "Hodri meydan diyorum, gelsinler göstersinler Erdemli'den hangi üreticiden limon aldıklarını. 3-5 CHP'li gelip, fiyat araştırması yapmış. Fiyat yüksek olunca da Tarsus'tan almışlar. Buradan söylüyorum, kimse çiftçinin üzerinden siyaset yapmasın. Video olayına gelince, biz mizah olsun diye böyle bir video çektik. Bu da bir şekilde dışarıya sızmış. İmamoğlu ve CHP'lilere sesleniyorum, Erdemli'den hangi çiftçiden limon aldığınızı ispat edin, ben bu mesleği bırakacağım. CHP'lilerin videodan sonra açıklamaları da beni linç etme girişimidir."

AKP: SORUMLULUK BİZDE DEĞİL

AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik de konu ile ilgili yazılı açılama yaptı. Ercik, sosyal medyada dolaşan ve Erdemli ilçesinde çekildiği belirtilen bir videonun partilerine yönelik bir antipropaganda aracı olarak kullanıldığını savunarak şunları söyledi: "Söz konusu video ve bu videodaki şahıslar ile ilgili olarak AK Parti Mersin İl Başkanlığı olarak bu videonun kim ya da kimlerin yönlendirmesi ile yapıldığının araştırılması için suç duyurusunda bulunulmuştur. Videoda yer alan bazı şahısların partimize yakın paylaşımlarının olması eylemlerinin sorumluluğunu partimize yüklemez ve her yaptıklarının partimizi bağlayacağı anlamına gelmez".

CANAN KAFTANCIOĞLU'NU SUÇLADI

Ropörtajdan önce röportajın kamera arkası görüntülerinin CHP’nin İstanbul İl Başkanı tarafından dolaşıma sokulduğunu ileri süren Ercik şu ifadeleri kullandı: "Videodan ve videodaki şahısların paylaşımlarından yola çıkılarak partimizin suçlanması da asla kabul edilemez. Kaldı ki dünyada belki de ilk kez bir filmin kamera arkası filmin kendinden önce yayımlanmasıdır. Söz konusu röportajdan önce röportajın kamera arkası CHP’nin İstanbul İl Başkanı tarafından dolaşıma sokulmuştur. Ve CHP’nin İstanbul İl Başkanı hemen partimizi suçlayan bir pozisyon almıştır. Haliyle akıllara gelen ilk soru şudur: CHP’nin İstanbul İl Başkanı acaba bu filmin yapımcısı mıdır? Ortada bir kumpas varsa bu kumpas en çok partimizi hedef almaktadır. Bu video üzerinden partimize yapılan saldırılar da bunun apaçık kanıtıdır. Partimiz adalete sonuna kadar güvenmektedir. Ve söz konusu video ile ilgili de hukuki olarak tüm girişimler yapılmıştır." (HABER MERKEZİ)

    

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar