İmamoğlu uyardı: Acil durum yoksa bu akşam araçla dışarı çıkmayın

İmamoğlu uyardı: Acil durum yoksa bu akşam araçla dışarı çıkmayın
Yayınlanma:
A+ A-
AKOM'da İstanbul'da etkili olan sağanak yağışa dair açıklama yapan İBB Başkanı İmamoğlu, söylediklerinin önemli uyarı olduğunu belirterek, "Acil bir durum yoksa bu akşam araçla dışarı çıkmayın" dedi.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) son günlerde İstanbul'un özellikle Avrupa Yakası'nı etkisi altına alan ve su baskınlarına neden olan sağanak yağışla ilgili açıklamalar yaptı.

AKOM'dan yapılan açıklamada, İstanbul'da perşembe gününden itibaren etkili olan yağışın bugün de devam edeceği belirtilmişti. İstanbul'un bazı bölgelerinde sağanak etkisini gösterdi. Yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluşurken, araçlar trafikte ilerlemekte güçlük yaşadı.

İmamoğlu, AKOM'da şu açıklamalarda bulundu:

"Bu paylaşımımızın önemli bir uyarı olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu akşam acil bir durum yoksa araçla dışarı çıkmayın

Bu uyarıları bütün hemşerilerimizin dikkate alacağına da yürekten inanıyorum. Zira ne kadar tedbirli olursak, ne kadar önden bir kısım hazırlıklarımızı netleştirir ve ona göre süreci toparlarsak Allah korusun bizi üzen haberleri asla almayacağız diye düşünüyorum.

'TÜM İSTANBUL'DA ETKİLİ OLACAK'

Meteoroloji birimimiz ve Meteoroloji kurumu olmak üzere bütünüyle yaptıkları açıklamalarda görünüyor ki bu akşam saat 9-10 civarında İstanbul’da etkili bir yağış süreci başlayacak. Bu tabii bazen tahminin biraz üstüne çıkabiliyor. Biraz geç başlayabiliyor ama bu akşam kesinlikle etkili bir yağışı bütün İstanbul’un yaşayabileceği ihtimali birimlerimiz tarafından bize aktarıldı.

Bölgesel olarak 100 kiloyu aşacak bir yağış miktarına ulaşabilme ihtimalini yüksek görünüyor arkadaşlarım. İstanbul, bir yılda alacağı yağışı 3 günde almış olacak. Bahsedilen yağış miktarı Arnavutköy, Çatalca, Başakşehir'e bir yağış daha düştüğü takdirde, bu bölgeler bir yılda alacağı yağışı 3 günde almış olacak..." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar