İmamoğlu'nun hakkındaki hapis cezasını öğrenme anı: 'Yeni başladı'

İmamoğlu'nun hakkındaki hapis cezasını öğrenme anı: 'Yeni başladı'
Hakkında verilen hapis cezasını öğrendikten sonra hukukçuların değerlendirmesini dinleyen İmamoğlu ve Akşener’in ilk tepkisi ‘Yeni başladı’ diyerek sarılmak oldu. İmamoğlu’nun basın danışmanı Murat Ongun o anları sosyal medyada paylaştı.

Artı Gerçek-İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve kesinleşmesi durumunda da siyaset yasağı getirildiğini dair mahkemenin verdiği kararı Saraçhane'deki makam odasında öğrendi.

dilek.jpg

İmamoğlu’nun yanında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve kurmayları bulunuyor. Kararı öğrendikten sonra hukukçuların değerlendirmelerini dinleyen Akşener ve İmamoğlu'nun ilk tepkisi ise 'Yeni başladı" diyerek sarılmak oldu.

O anları, İmamoğlu'nun basın danışmanı Murat Ongun, Twitter'dan paylaştı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine “ahmak” diyerek hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın karar duruşması önceki gün Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Mahkeme heyeti, İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve kesinleşmesi durumunda da siyaset yasağı getirdi.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar