İstanbul'da Rum okulu ve kilisesine taşlı saldırı

İstanbul'da Rum okulu ve kilisesine taşlı saldırı
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Fener'deki Meryem Ana (Muhliotissa) Kilisesi, Fener Rum Lisesi ve metruk yemekhanesinin duvarlarına yazılamalar yapıldı. Ayrıca okul ve kilise binasına taş atıldı.

Artı Gerçek - İsrail-Filistin çatışmasını bahane eden bir grup, İstanbul'da ırkçı saldırıda bulundu. Haliç Fener'deki Kanlı Kilise olarak bilinen Meryem Ana (Muhliotissa) Kilisesi, Fener Rum Lisesi ve metruk yemekhanesinin duvarlarına yazılamalar yapıldı. Duvarlara "Kahrol İsrail", "Kudüs Filistin'in başkentidir" yazıldı. Ayrıca okul ve kilise binasına taş atıldığı öğrenildi.

Gerçek Gündem'den Melike Çapan'ın haberine göre, dün akşam saatlerinde yapılan saldırı sonrası kilisenin zangocu Balat’ta bulunan karakola şikayette bulundu. Görgü tanıkları ifadelerinde, takkeli, sarıklı 3-4 kişilik bir grup tarafından yazılamalar yapıldığını ve taşlar atıldığını söyledi.

Öte yandan, Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı, saldırıdan dolayı üzüntü duyduklarını ifade etti. Vakıf, "Bu saldırı bir ibadethaneye bir okula oldu ama aynı zamanda orada yaşayan insanlarımıza da oldu. Emniyet mensuplarımız bizlere çok yardımcı oldu. Bu tarz olayların tekrar etmemesini temenni ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Öne Çıkanlar