İstanbul’da Suruç Katliamı protestosu engellendi: 15 gözaltı

İstanbul’da Suruç Katliamı protestosu engellendi: 15 gözaltı
Yayınlanma:
A+ A-
Suruç'ta IŞİD’in saldırısı sonucu katledilen 33 kişi için yapılan eylem, Türkiye'nin Kuzey ve Doğu Suriye'ye dönük hava saldırıları gerekçe gösterilerek engellendi. Tepki gösteren kitleden 15 kişi gözaltına alındı.

Artı Gerçek- İstanbul Kadıköy'de Suruç Aileleri İnisiyatifi, saldırının 88'inci ayında da biraraya geldi. Katliamı protesto eden kitle polis tarafından engellendi. 15 kişi gözaltına alındı.

Suruç Aileleri İnisiyatifi, Kobanê’ye geçmek üzere gittikleri Urfa'nın Suruç ilçesinde bulunan Amara Kültür Merkezi'nde IŞİD'in saldırısı sonucu yaşamını yitiren 33 "düş yolcusu" için başlattığı eylemin 88'inci ayında da Kadıköy'de bulunan Halitağa Caddesi'nde bir araya geldi. Bir araya gelen İnisiyatif üyeleri, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üye ve temsilcileri, polis tarafından engellendi.

SALDIRIYI PROTESTO ETMEK 'YASAK'

Polis, Kadıköy Kaymakamlığı'nın Türkiye'nin Kuzey ve Doğu Suriye'ye dönük sürdürdüğü saldırıları nedeniyle "toplantı ve gösteri" yapmayı yasaklığı ileri sürdü. Yasak kararı ardından haber takibi yapan gazeteciler alandan zorla uzaklaştırıldı. Tepki gösteren kitle polis tarafından ablukaya alındı. Gözaltına alınan 15 kişi, gözaltına alınmaya "Suruç'un hesabı sorulacak", "Herkes için adalet, Suruç için adalet" şeklindeki sloganlarla tepki gösterdi. (MA)

Öne Çıkanlar