Kağıt toplayan Suriyeli genci dövüp motosikletinin üzerinden kamyonetle geçtiler, ardından ateşe verdiler

Kağıt toplayan Suriyeli genci dövüp motosikletinin üzerinden kamyonetle geçtiler, ardından ateşe verdiler
Yayınlanma:
A+ A-
Antalya'da yaşanan saldırıda Suriyeli genç, başına aldığı darbelerle baygınlık geçirdi.

Antalya'da 3 kişinin, hurda ve kağıt toplayan Suriyeli genci darbedip, motosikletini kamyonetle ezdikten sonra yaktığı anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Olay, dün saat 22.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Fener Caddesi’nde meydana geldi. Üzerinden kimlik bilgisi çıkmayan Suriyeli genç, kağıt toplamak için motosikleti ile birlikte Fener Caddesi üzerinde bir çöp konteynerinin yanına yaklaştı. Bu sırada 18 yaşındaki Ömer B.'nin kullandığı kamyonet, gencin motosikletine çarptı. Kaza sonrası araçtan inen Ömer B., Ali R. ve Haktan Ç., çıkan tartışmanın ardından Suriyeli genci yumruk, taş ve sopa ile darbetti. Suriyeli genç başına aldığı darbelerle baygınlık geçirirken, saldırganlar ise gencin motosikletinin üzerinden kamyonetle geçip, ardından yaktı.

3 KİŞİDEN 2'Sİ YAKALANDI

Polis, görgü tanıklarının verdiği eşkal doğrultusunda saldırganların Ömer B., Ali R. ve Haktan Ç. olduğunu belirledi. Olayla ilgili başlatılan çalışmada plakası belirlenen kamyonet, Fener Mahallesi 1907 Sokak’ta park halinde bulundu. Çevrede yapılan aramalarda şüphelilerden Ömer B. ve Ali R.  yakalandı. Diğer şüpheli Hakan Ç.'nin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

Bu arada, saldırı anına ilişkin güvenlik kamerası görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde saldırganların motosikletin üzerinden kamyonetle geçme anı, motosikleti yakmaları, Suriyeli genci darbettiği anlar yer aldı.

 

Öne Çıkanlar