Maraş'ta 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi

Yayınlanma:
A+ A-
Maraş'ın Pazarcık ilçesindeki 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından 7.6 büyüklüğünde bağımsız bir deprem yaşandı. Malatya da 16 dakika içinde 6.0 ve 5.8 büyüklüğünde iki depremle sarsıldı.

Artı Gerçek - Maraş'ın Pazarcık ilçesinde bu sabaha karşı meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından, yeni bir deprem daha yaşandı. AFAD, depremin büyüklüğünü 7.6, merkez üssünü ise Maraş, Elbistan olarak duyurdu. AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Atar, yeni depremin artçı olmadığını, bağımsız bir deprem olduğunu kaydetti.

Kandilli Rasathanesi ise ikinci depremin büyüklüğünü 7.5 olarak açıkladı. Kandilli, depremin merkez üssünü Maraş, Gözpınar-Ekinözü olarak duyurdu.

ŞAM VE ERBİL'DEN DE HİSSEDİLDİ

Depremin, Ankara'nın yanı sıra Suriye'nin başkenti Şam, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin başkenti Erbil, Duhok ve Musul'dan da hissedildiği belirtildi.

Maraş'taki ikinci depremin ardından, Malatya'da da yaklaşık 16 dakika içinde iki sarsıntı meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nin açıklamasına göre, önce Çavuşlu-Doğanşehir bölgesinde saat 13:35'te 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Ardından da saat 13:51de Duruldu mevkiinde 5.8 büyüklüğünde ikinci bir deprem yaşandı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar