Kayyıma tepki gösteren halka polis saldırısı

Kayyıma tepki gösteren halka polis saldırısı
Diyarbakır'da seçilmiş belediye başkanının görevden alınmasını protesto eden halka polis sert şekilde saldırdı. Yurttaşlar yapılanın zulüm olduğunu söyleyerek tepki gösterdi.

ARTI GERÇEK-Diyarbakır’da seçilmiş Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçık Mızraklı'nın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerine kayyım atanmasını protesto etmek için belediye önünde toplanan yurttaşlara polis saldırdı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’nın görevden alınması ve yerine kayyum atanmasına yönelik tepkiler sürüyor. HDP’li milletvekilleri, belediye eş başkanları, parti yöneticileri ve yurttaşlar Mızraklı’nın görevden alınması ve yerine kayyım atanmasını protesto etmek için HDP il binasından belediye binasına doğru yürüyüşe getmişti. Belediye önüne gelen kitleye polis tomalarla saldırdı. 

BELEDİYE ÇALIŞANI: HİÇBİR ZAMAN BENİMSENMEYECEKLER

Artı TV'ye konuşan saldırıya uğrayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çalışanı "Ne yaparsa yapsınlar hiçbir zaman halk tarafından benimsenmeyecekler. Otorite olarak kabul edilmeyecekler" dedi. 

ÜÇÜNCÜ SALDIRI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin önünde yapılan saldırının ardından polis ara sokaklara çekilen halka üç kez sert şekilde saldırdı. Yurttaşlar, belediye çalışanları, HDP'li milletvekilleri ve parti üye ve yönetcilerinin sert polis saldırısına rağmen direnişi sürüyor. Kitle "Baskılar bizi yıldıramaz" ve "Direne direne kazanacağız" sloganları atıyor. 

 

ARTI TV MUHABİRİ DE SALDIRIDAN ETKİLENDİ

Polis müdahalesinde bir yurttaş burnundan yaralanırken, yaşanan saldırıyı canlı yayınla aktaran görev başındaki Artı Tv Diyarbakır Temsilcisi Bahar Kılıçgedik de gazlı saldırıdan etkilendi. 
 

Öne Çıkanlar