Keçiören'de HDP'ye saldırı: Aysel Tuğluk'un fotoğraflarını aldılar

Keçiören'de HDP'ye saldırı: Aysel Tuğluk'un fotoğraflarını aldılar
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Ağustos 2022 21:39
A+ A-
Ankara'da HDP Keçiören İlçe Örgütü binasına saldırı düzenlendi. Saldırganın parti binasının camlarını kırdığı, Aysel Tuğluk’un fotoğrafları ile parti bayraklarını aldığı belirtildi.

Ankara’da HDP Keçiören İlçe Örgütü binasına gece saat 02.00 sıralarında kimliği belirsiz bir kişi tarafından saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında ilçe örgütü binasının camlarının kırıldı. Saldırgan ilçe binasına girerek, Aysel Tuğluk’un fotoğrafının olduğu pankart ve HDP bayraklarını da aldı.

Kamera kayıtlarının incelenmesinin ardından HDP’li yetkililerin suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. HDP’li yekililer, Keçiören’de parti binalarına daha önce de birçok kez saldırı düzenlendiğini ve yapılan suç duyurularından sonuç alamadıklarını aktardı.

HDP Keçiören İlçe Teşkilatı’na yönelik saldırganın bir kişi olduğunu, gece 02.00 sularında HDP bayraklarını tutuşturmaya çalıştığını fakat bayraklar yanmayınca taşla saldırıda bulunduğunu belirten HDP Ankara İl Eş Başkanı Vezir Coşkun kamera görüntüleriyle birlikte suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre saldırının ardından herhangi bir gözaltı işleminin olmadığını belirten Coşkun, “Burası daha önce de saldırıya uğrayan bir yer. Karakoldakiler dahi buna sıradan yaklaşıyor. ‘Burası Keçiören’ diyorlar ve bu tarz saldırıların olmaması için bir çabaları yok. Sıradan yaklaşarak önemsememe durumu da var. Kamera kayıtlarında saldırganın yüzü gayet açık gözüküyor ama hala herhangi bir gözaltı yok" ifadelerini kullandı.