'Kimyasal silah görüntüleri araştırılsın' diyen avukat Aryen Turan hakkında soruşturma

'Kimyasal silah görüntüleri araştırılsın' diyen avukat Aryen Turan hakkında soruşturma
Yayınlanma:
A+ A-
İzmir Başsavcılığı, İzmir Barosu Genel Kurulu'ndaki konuşmasında kimyasal silah kullanımına dair görüntülerin araştırılmasını talep eden Avukat Aryen Turan hakkında soruşturma başlattı.

Artı Gerçek- İzmir Barosu'nun 22 Ekim’de gerçekleşen 2022-2024 Olağan Genel Kurulu'nunda Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Üyesi Avukat Aryen Turan konuşma yaptı.

Avukat Turan konuşmasında, Aysel Tuğluk nezdinde hasta tutuklularının durumuna değinerek, derhal serbest bırakılmalarını talep etti. Turan, Deniz Poyraz ile İran'da katledilen Jina Emini'yi de andı. Turan, "Onların eşitlik ve özgürlük mücadelesini sonuna kadar sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Kadınları ezen erkek egemen sisteme karşı yüksek sesle 'Jin jiyan azadî' diyoruz” dedi.

KONUŞMASI SIRASINDA ARBEDE ÇIKTI

izmir-barosu.jpg
İzmir Barosu Genel Kurulu'nda Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu üyesi avukatlar ile ÖHD üyeleri arasında arbede yaşandı.

Bu sırada salondan sesler yükseldi. Tepkilere karşılık bazı avukatlar da salonda sloganı yüksek sesle attı. Kürtçe slogana tepki gösteren Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu üyesi avukatlar ile ÖHD üyeleri arasında arbede yaşandı. Bu esnada bazı avukatlar ise, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye slogan attı.

GÖRÜNTÜLER İNCELENİYOR

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı da Aryen Turan hakkında soruşturma başlattı.

AA'nın aktardığına göre; görevlendirilen savcıların konuşmayla ilgili inceleme yürüttüğü belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar