Konya barınağındaki köpek ölümüyle ilgili iddianame kabul edildi

Konya barınağındaki köpek ölümüyle ilgili iddianame kabul edildi
Konya'daki hayvan barınağında bir köpeğin kürekle vurularak öldürülmesi olayında tutuklanan iki görevliye 'Bir ev hayvanı veya evcil hayvanı kasten öldürme' suçundan altışar yıla kadar hapis cezası istendi.

Artı Gerçek- Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde, kürekle köpeğe vurarak öldüren sağlık teknisyeni M.B. ile hayvanı sürükleyerek götüren S.Ç. hakkındaki soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede M. B. ve S. Ç. hakkında 'Bir ev hayvanı veya evcil hayvanı kasten öldürme' suçundan altışar yıla kadar hapis cezasının istendi. Mahkemenin duruşma tarihinin önümüzdeki günlerde belirlenmesi bekleniyor.

Konya'daki hayvan barınağında sağlık teknisyeni M.B'nin köpeğe kürekle vurup öldürmesi ve S.Ç'nin de hayvanı sürükleyerek götürmesine ait görüntüler, 24 Kasım'da sosyal medyada paylaşılmıştı. 16 Kasım’da yaşandığı belirtilen olayın görüntülerinin kamuoyuna yansımasının ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında M.B ve S.Ç. tutuklanmıştı. (DHA)

Öne Çıkanlar