Mamak Belediyesi gerekçe göstermeden sokaktaki köpeği alıkoydu

Mamak Belediyesi gerekçe göstermeden sokaktaki köpeği alıkoydu
Ankara Mamak Belediyesi, küpeli olmasına rağmen bir köpeği alıkoydu. Bu durumun hukuksuz olduğunu belirten ve tepki gösteren Avukat Tuğba Gürsoy darp edildiğini belirtti. Türkiye Barolar Birliği olayın takipçisi olacaklarını duyurdu.

Artı Gerçek - Ankara Mamak'ta belediye ekipleri, küpeli olmasına rağmen sokaktaki bir köpeği 'saldırgan' olduğu iddiasıyla, bu yönde rapor olmadan alıkoydu.

Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Avukat Tuğba Gürsoy, söz konusu işlemin hukuka aykırı olduğunu belirterek belediyenin köpeği almasına engel olmaya çalıştı. Ancak köpek, belediye ekipleri tarafından zorla araca bindirildi.

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, yaşananlarla ilgili görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. paylaşılan videoda köpeğin küpeli olduğunu görünüyor.

Avukat Tuğba Gürsoy da olayın ardından ifade vermek için karakola gittiğini duyurdu.

Yaşananlarla ilgili Türkiye Barolar Birliği'nden de bir açıklama yapıldı. Avukat Tuğba Gürsoy'un fiziki şiddete maruz kaldığının belirtildiği açıklamada, baronun yürütülecek soruşturmada etkin şekilde yer alacağı vurgulandı.

KANLAR İÇERİSİNDEKİ KÖPEKLERİN GÖRÜNTÜSÜ SOSYAL MEDYAYA YANSIDI

Öte yandan yine Mamak Belediyesi çalışanlarının, bir başka mahallede kanlar içerisindeki iki köpeğe müdahale ettiği görüntüler de sosyal medyada paylaşıldı. Videoda iki köpeğin taşınmak istendiği araçta, bir başka köpeğin yine kanlar içerisinde yattığı görünüyor. Çevredekiler bu duruma tepki gösterdi.

Bu olayla ilgili Mamak Belediyesi'nden de açıklama yapıldı. Açıklamada köpeklerin araç çarpması sonucu öldükleri belirtildi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar