MEB, 'Öğretmenler Günü kutlama Programı' için 12 milyon 508 bin TL harcadı

MEB, 'Öğretmenler Günü kutlama Programı' için 12 milyon 508 bin TL harcadı
MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü 14 Kasım’da, “24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Organizasyon” ihalesi açtı. MEB'in bu kapsamda 12 milyon 508 bin TL harcandığı ortaya çıktı.

Artı Gerçek - Eğitim alanındaki en temel sorunlar dahi ödenek yetersizliği nedeniyle çözülemezken MEB'in 24 Kasım Öğretmenler Günü programları kapsamında harcadığı para dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenler için Ankara ve İstanbul’da özel program düzenledi. Program kapsamında Ankara’da tarihi yerleri ve müzeleri gezen öğretmenler, Saray’da yer alan Millet Kütüphanesi ile Beştepe Millet Camii’ni de ziyaret etti. Gezilerin ardından Ankara'da, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile akşam yemeği yiyen öğretmenler 24 ve 25 Kasım tarihlerinde ise İstanbul’da ağırlandı.

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü 14 Kasım’da, “24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Organizasyon” ihalesi açtı. İhale, Kamu İhale Kanunu’nun yalnızca doğal afet ve öngörülemeyen durumlar ile yapım tekniği açısından özellik arz eden durumlarda kullanılmasına hükmettiği Pazarlık 21/B yöntemiyle yapıldı. MEB’in, 14 milyon 986 bin TL yaklaşık maliyet hesabı çıkardığı ihale, 12 milyon 508 bin TL ile sonuçlandı. MEB ile Biblo Turizm isimli şirket arasında 21 Kasım’da 12,5 milyon TL’lik sözleşme imzalandı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar