Mersin'de kırtasiye yardımı kuyruğu

Yayınlanma:
A+ A-
Mezitli Belediyesi, öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çeken beş bin aileye kırtasiye malzemesi dağıttı. Dağıtımda uzun kuyruklar oluştu.

MERSİN - Artan enflasyon ve peş peşe gelen zamlar velilerin bütçesini zorluyor. Okul harcamalarında kıyafet ve kitabın yanı sıra en temel kalemlerden biri de kırtasiye harcamaları.

Mersin'in Mezitli Belediyesi, yardımseverlerin desteğiyle 5 bin ilk ve ortaokul öğrencisi için kırtasiye yardımı dağıttı. Talep fazla olunca dağıtım Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapıldı. Gruplar halinde salona alınan veliler, çocuklarının sınıfına göre malzeme desteklerinden faydalandı.

'İSTERDİM Kİ BÖYLESİNE BİR YARDIM ETKİNLİĞİNDE BİR ARADA OLMAYALIM'

Mezitli Belediye Başkanı CHP’li Neşet Tarhan, "Toplam 5 bin öğrenciye kırtasiye yardımı yaptık. Bizim görevimiz; emekliye, çocuğunu okutan aileye, engelliye, köydeki insanlara, ötekileştirilmiş, dışlanmış, sahipsiz olan insanlara sahip çıkmaktır. İsterdim ki böylesine bir yardım etkinliğinde bir arada olmayalım. Kimsenin böyle şeylere ihtiyacının olmamasını umut ediyoruz" dedi.

Tarhan, yaptırdıkları 320 kişilik kız öğrenci yurdunun da dört ay içinde tamamlanacağını söyledi.

EMEKLİLERE DE YARDIM YAPILACAK

Emeklilere de cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle bir destek vermeyi planladıklarını söyleyen Tarhan, "Onun da hazırlığını yapıyoruz. Çünkü toplumda şu anda en büyük sıkıntısı olan kesim, emekli vatandaşlar ve çocuk okutan aileler. Mezitli’de yaşayan dört yıllık üniversiteyi kazanmış öğrencilerimize, 5 bin 500 TL yardım yapıyoruz. Elimizden geldiğince bu tür hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Öne Çıkanlar