Meteorolojiden kuvvetli sağanak uyarısı: 8 Nisan Pazartesi hava durumu

Meteorolojiden kuvvetli sağanak uyarısı: 8 Nisan Pazartesi hava durumu
Meteoroloji verilerine göre,; İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da çok sayıda kentte yağışlı hava bekleniyor. Yağışların Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Artı Gerçek - Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege'nin doğusu, Doğu Akdeniz ve Antalya'nın iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, (Artvin hariç) Orta ve Doğu Karadeniz, (Iğdır, Ardahan dışında) Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yağışların İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun doğusundaki yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde ggörüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğudan, yurdun doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi ve Ege’de kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar