Milli Eğitim Bakan Yardımcısı: Öğretmenlik yapsa ve ölseydi sadece öğrencileri onu bilecekti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı: Öğretmenlik yapsa ve ölseydi sadece öğrencileri onu bilecekti
Karkamış'ta yaşanan roket saldırısında vefat eden öğretmen Alkan'ın cenaze töreninde konuşan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, 'Eğer ömrü boyunca öğretmenlik yapsa ve ölseydi sadece öğrencileri onu bilecekti' dedi ve ekledi: Şimdi bütün millet biliyor.

Artı Gerçek- Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin, Antep’in Karkamış ilçesine düzenlenen roket saldırısında vefat eden öğretmen Ayşenur Alkan’ın cenaze törenine katıldı.

AA'nın aktarımına göre cenaze töreninde konuşan Sezgin, "Ayşenur öğretmenimiz eğer ömrü boyunca öğretmenlik yapsa ve ölseydi sadece sınıfındaki öğrencileri onu bilecekti. Ama şimdi Ayşenur öğretmenimiz öyle bir öğretmenlik makamına yükseldi ki bütün millet onu biliyor" ifadelerini kullandı.

'DÜN ÖLSEYDİ TOPRAK OLACAKTI'

Sezgin, vefat eden öğretmen için "Dün ölseydi toprak olacaktı, bugün milletin gönlüne, milletin kalbine gömüldü" ifadelerini kullandı.

Öğretmen Ayşenur Alkan Antep'in Karkamış ilçesinde bulunan Kocatepe İlkokulu’nda görev yapıyordu. Alkan 22 yaşındaydı. Dün Karkamış'a düzenlenen roket saldırılarında anaokulu öğrencisi Hasan Karataş ve öğretmen Alkan vefat etmiş, 19 kişi de yaralanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar