'Murat Kurum kazanacak' diyen astrolog Nuray Sayarı suçu ekibine attı

'Murat Kurum kazanacak' diyen astrolog Nuray Sayarı suçu ekibine attı
Yerel seçimlerinde İstanbul'da AKP-MHP adayı Murat Kurum'un kazanacağını iddia eden astrolog Nuray Sayarı, ekibini suçladı. Sayarı, Kurum'un doğum saatinin kendisine ekibi tarafından yanlış verildiğini ileri sürdü.

Artı Gerçek - 31 Mart yerel seçimlerinden önce çoğunlukla iktidar yanlısı televizyon kanallarında boy göstererek "seçimlerin astrolojisini" anlatan ve hangi adayın kazanacağının "yıldız haritasına" bakan astrolog Nuray Sayarı, İstanbul'da AKP-MHP adayı Murat Kurum'un kazanacağına dair ısrarı nedeniyle özür diledi. Sayarı, ekibinin kendisine Kurum'un doğum tarihini yanlış verdiğini ileri sürdü.

Sayarı, seçimlerden önce yaptığı "Haritaları birleştirdiğimde baktığımda, Murat Kurum kazanacak, Ekrem İmamoğlu kaybedecek" açıklamasıyla tepki çekmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden kazanması sonrasında ise ekibini suçlayarak özür diledi. Çiğdem Akman'ın Youtube kanalına konuk olan Sayarı, 34 yıldır profesyonel bir astrolog olduğunu söyleyip öngörüsünün niçin yanlış çıktığını şu sözlerle izah etmeye çalıştı:

'EKİBİMİ TIRIM TIRIM TIRMALADIM'

"Bana verilen doğum bilgilerindeki yanlışlıktan dolayı ben Murat Kurum beyefendinin kazanacağını gördüm ama sonra doğum saatinin yanlış olduğu çıktı. Benim bir ekibim var, ondan sonra ben o ekibi tırım tırım tırmaladım çünkü onlar bana hazırladılar bu şeyi."

Sayarı, İmamoğlu'ndan özür dileyip "Hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI

31 Mart yerel seçimlerinde, İstanbul'da CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu, AKP ile MHP'nin adayı Murat Kurum'a yaklaşık 1 milyon oy fark atmıştı. İmamoğlu, 4 milyon 432 bin 862 oy alarak yüzde 51.14 oranıyla yeniden İBB Başkanı seçildi. Kurum ise 3 milyon 431 bin 588 oy alarak yüzde 39.59 oranında kaldı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar