ODTÜ'lüler engellere rağmen Devrim Stadyumu'nda

ODTÜ'lüler engellere rağmen Devrim Stadyumu'nda
Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Ağustos 2022 22:20
A+ A-
Bu yıl da ODTÜ'lüler mezuniyet törenine pankartlarla çıkmaktan geri durmadı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri ve mezunları Devrim Stadyumu'nda kendi mezuniyet törenlerini gerçekleştirdi.

ODTÜ rektörlüğü, her yıl yapılan Devrim Stadyumu'ndaki mezuniyet törenini 'güvenlik' gerekçesiyle iptal etmişti. Karara tepki gösteren topluluklar Devrim Stadı’nda alternatif mezuniyet töreni organize edeceğini açıklamıştı. ODTÜ mezuniyet törenine bu yıl da pankartlar damga vurdu.

ODTÜ öğrencileri ve mezunları, rektörlüğün Devrim Stadyumu’nda düzenlenecek mezuniyet törenini 'güvenlik' gerekçesiyle iptal etmesi üzerine kendi mezuniyet törenlerini gerçekleştirdi.

ODTÜ Rektörlüğü, yıllardır ODTÜ’deki Devrim Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet törenini 'güvenlik' gerekçesiyle iptal etmiş, törenin bu yıl fakülteler bünyesinde ayrı gün ve saatlerde yapılması kararını almıştı.

ODTÜ yönetiminin bu kararına başta üniversite öğrencileri, akademisyenleri ve mezunları olmak üzere çok sayıda tepki gelmişti.
 

ODTÜ öğrencileri de 6 Ağustos'ta Devrim Stadyumu'nda mezuniyet töreni düzenleyeceklerini duyurmuştu. Kılıçdaroğlu da dün akşam yaptığı sosyal medya paylaşımında; "Rektörlük yerleşkeye girişlere 'birinci derece aile yakını' kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok" demişti.

Rektörlüğün yasağına karşı düzenlenen tören Devrim Stadyumu'nda başladı.
 

KILIÇDAROĞLU: GÖZLERİNİZDEN ÖPÜYORUM

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Bu kutlama hakkınızdır, gözlerinizden öpüyorum" dedi ve mezuniyet töreninden video paylaştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar