Okul bahçesindeki etkinlikte imam Kuran okudu, bazı öğretmen ve veliler tepki gösterdi

Okul bahçesindeki etkinlikte imam Kuran okudu, bazı öğretmen ve veliler tepki gösterdi
Yayınlanma:
A+ A-
Şirinevler’de bulunan bir okulda ‘Bilim Şenliği ve Fetih’ konulu programda bir imam kürsüye çıkarak Kuran okumasına bazı öğretmenler ve veliler tepki gösterdi. Okul Müdürü, ‘Yaşanan bu durumdan öğretmen arkadaşlardan birkaçı rahatsız olmuş olabilir’ dedi.

Artı Gerçek - İstanbul Şirinevler’de Şair Zihni Ortaokulu’nda dün Bilim Şenliği ve Fetih konulu bir etkinlik düzenledi. Programda imamın kuran okumasına bazı öğretmenlerin ve velilerin tepki gösterdiği belirtildi.

Halk TV’den Yurdagül Uygun’u haberine göre etkinlik kapsamında birde kermes organize edildi. Program devam ettiği sırada bir anda imam kürsüye çıktı ve Kuran okumaya başladı. Bu durum bazı öğretmenlerin ve velilerin tepkisine neden olurken, bazı veliler okul bahçesini terketti.

Okul bahçesinde Kuran okutulması olayını Şair Zihni Ortaokulu Müdürü Kuran okutulmasının, ‘Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum’ projesi çerçevesinde olduğunu belirterek, “Bu proje resmi izinli onaylı. O kadar çok aman aman büyük bir durum değil” dedi.

‘ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZ RAHATSIZ OLMUŞ OLABİLİR’

Kuran okuyan kişinin imam olduğunu ve okullarında görevlendirildiğini aktaran okul müdürü, şunları söyledi:

“Bu imamlar din kültürü öğretmenlerimizle ortak çalışma yürütüyorlar. İmamın okuduğu şey bir ayetti. Yaşanan bu durumdan öğretmen arkadaşlardan birkaçı rahatsız olmuş olabilir ama bana gelip soranlara ben durumu anlattım. Bu programı düzenlerken ne aşırıya gitmek lazım, ne geri kalmak lazım. Burada amacımız şu; öğrencide bir vatan sevgisi, bir bayrak sevgisi oluşsun.”

Diyanet, Gençlik Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi” adıyla protokol imzalanmıştı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar