Öldürüldüğü silahı katiline kendisi satmış

Öldürüldüğü silahı katiline kendisi satmış
Maraş'ta para nedeniyle tartıştığı Harun Azkara'yı öldüren Mustafa Dörtbıyık hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Dörtbıyık'ın cinayet silahını Azkara'dan satın aldığı ortaya çıktı.

Artı Gerçek - Maraş'ta 37 yaşındaki Harun Azkara'nın 6 bin liraya sattığı silah kendi sonu oldu. Azkara iki ay önce işyerinin önünde uğradığı saldırıda öldürülürken, savcılık iddianamesinde cinayetin nasıl işlendiği anlatıldı.

İddianamede yer alan bilgilere göre, İsmetpaşa Mahallesi'nde 15 Eylül'de, Murat Dörtbıyık ile iş yerinde para meselesi yüzünden husumetli olduğu Harun Azkara arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüştü ve iş yeri dışında Mustafa Dörtbıyık, tabancasıyla Harun Azkara'ya peş peşe ateş edip kaçtı. Yaralanan Azkara, götürüldüğü hastanede doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Polis tarafından yakalanan Mustafa Dörtbıyık ise tutuklandı.

Cinayet soruşturmasında, Mustafa Dörtbıyık hakkında, 'kasten öldürme' suçundan iddianame hazırlandı. 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, Mustafa Dörtbıyık'ın ifadelerine de yer verildi.

CİNAYET GÜNÜNÜ ANLATTI

Pişman olduğunu ve Harun Azkara'nın kendisine saldırarak hakaret ettiğini öne süren Dörtbıyık, cinayet anını şöyle anlattı: "Beladan kaçmak için dükkan dışarısına çıktım, arkadan gelip dışarıda da bana saldırdı. Ben, onun yanında da silah olduğunu düşündüğüm için silahımı çekip Harun'a ateş ettim. Zaten dışarıda da kavga ederken Harun elini beline attı. Her ne kadar Harun'un üzerinden silah çıkmadıysa da muhtemelen arkadaşları silahı saklamıştır. Emniyete teslim ettiğim silahla Harun'u vurdum. Bu silahı da Harun'dan 1,5 ay kadar önce 6 bin liraya aldım."

İddianamede, tanık beyanları ve kamera kayıtlarının incelenmesinde, Mustafa Dörtbıyık'ın, Harun Azkara'nın kendisine hakaret edip silah çektiğine dair beyanlarının suçtan kurtulmaya yönelik olduğu belirtildi. Kasten öldürme ile suçlanan Dörtbıyık'ın yargılanmasına ileriki günlerde başlanacak. (DHA)

Öne Çıkanlar