Önce teşekkür etti, sonra eleştirdi

Önce teşekkür etti, sonra eleştirdi
Gazeteci Gürkan Hacır, 'Bir Başkadır' dizisinde Halk TV'nin gösterildiği sahneleri eleştirdi.

Netflix'te yayınlanan 'Bir Başkadır' dizisinde Halk TV'nin gösterildiği sahnelere teşekkür eden Gürkan Hacır, dizinin tamamını izleyince fikrinin değiştini söyledi. Hacır, "Başörtülüleri "uzaylı gibi gördüğünü" söyleyen anne-babayı,benim ve Yılmaz abi üzerinden karakterize etmesi saçmalıktır. Önyargıdır" dedi.

Netflix'in Türkiye yapımı 'Bir Başkadır' dizisi yayınlandığı günden itibaren sosyal medyada gündem oldu. Senaristliğini ve yönetmenliğini Berkun Oya’nın üstlendiği dizinin başrollerinde Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit yer alıyor. Dizide Defne Kayalar, Tülin Özen, Derya Karadaş, Bige Önal, Settar Tanrıöğen, Alican Yücesoy, Nesrin Cavadzade, Öner Erkan yer aldı.

Dizinin 5’inci bölümünde, Halk TV'nin izlendiği sahneye teşekkür eden Gazeteci Gürkan Hacır, yaptığı ikinci açıklamayla diziyi eleştiride bulundu.

Söz konusu bölümde, Halk TV’de yayınlanan ve Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman Bilim programı görünürken, işlenen konunun, 'Türkiye'nin mutluluk sıralaması' olduğu görüldü.

'SAÇMALIKTIR, ÖN YARGIDIR'

Gazeteci Gürkan Hacır, dizide geçen o sahne hakkında açıklamada bulunarak, "Başörtülüleri "uzaylı gibi gördüğünü" söyleyen anne-babayı,benim ve Yılmaz abi üzerinden karakterize etmesi saçmalıktır. Önyargıdır" ifadelerini kullandı.

Hacır, "Arkadaşlarım "Bir Başkadır"ın benimle ilgili 5 snlik bölümünü yollamışlardı. Nezaketen teşekkür ettim.Dizinin tamamını izleyince durum farklılaştı. Başörtülüleri "uzaylı gibi gördüğünü" söyleyen anne-babayı,benim ve Yılmaz abi üzerinden karakterize etmesi saçmalıktır. Önyargıdır" diye yazdı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar