RTÜK Başkanlığı'na yeniden Ebubekir Şahin seçildi

RTÜK Başkanlığı'na yeniden Ebubekir Şahin seçildi
Meclis’te geçtiğimiz hafta yeni üyeleri belli olan RTÜK’e Ebubekir Şahin yeniden başkan seçildi. Orhan Karadaş da yeniden başkanvekili oldu.

Artı Gerçek - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığına Ebubekir Şahin yeniden seçildi.

RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre, bugün başkanlık seçimi için yapılan Üst Kurul toplantısını Başkanvekili Orhan Karadaş yönetti. Yapılan oylamada Ebubekir Şahin, yeniden RTÜK Başkanlığına seçildi, Orhan Karadaş da yeniden Başkanvekili oldu.

Şahin, burada yaptığı konuşmada, Erdoğan'a ve destek veren herkese teşekkür etti. Şahin, şunları söyledi:

"Kırmızı çizgilerimizden taviz vermedik. Milli güvenliğimizi ön planda tutarak, yayınlarda terör ve terör propagandasına asla geçit vermedik. Toplumsal ve kültürel değerlerimize saygılı yayınlar için mücadele ettik. Kadın, çocuk, engelli ve yaşlı bireylerimizi önceleyen yayın içerikleri için sürekli çalıştık.

Ulusal ve uluslararası yayıncılarımızın üst düzey yöneticileriyle yapacağımız çalışma toplantısında hem yeni döneme 'merhaba' diyecek hem de hassas olduğumuz konu başlıklarını kendileriyle paylaşacağız. Yeni dönemin ülkemize, milletimize, yayın dünyamıza ve Üst Kurulumuza hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

Öte yandan geçen hafta CHP kontenjanından aday gösterilen İlhan Taşçı ve Yeşil Sol Parti kontenjanından aday gösterilen Necdet İpekyüz yeni RTÜK Üyeleri olarak seçilmişti.(AA)

Öne Çıkanlar