Sağlık Bakanlığı'ndan İYİ Parti'li Özvarinli'ye 'salgın hastalık' soruşturması

Sağlık Bakanlığı'ndan İYİ Parti'li Özvarinli'ye 'salgın hastalık' soruşturması
Yayınlanma:
A+ A-
Sağlık Bakanlığı, deprem bölgesinde salgın hastalık olduğuna yönelik açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Dr. Hasan Sami Özvarinli hakkında soruşturma başlattı. Özvarinli, " Sözlerimin arkasındayım" dedi.

Artı Gerçek - İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Doktor Hasan Sami Özvarinli, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun kendisi hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özvarinli, "Az önce Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu’ndan aradılar, hakkımda soruşturma açılmış. Kendilerine ilettim, söylediklerimin arkasındayım diye. Milletim için tabutluklardan, idam sehpalarını her bedeli öderim” dedi.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti’nin İskenderun’da kurduğu sahra hastanesinde görev yapan Dr. Hasan Sami Özvarinli, deprem bölgesinde salgın hastalık olduğu iddiasında bulunarak, şu açıklamayı yapmıştı:

“Bölgede büyük bir salgın var ve bunun tek sebebi bu insanlara içme suyu sağlayamamak ve banyo imkanları sunmamak, başka hiçbir izahatı yok. Eğer bu mücadeleyi vermezsek depremde göçüğün altından kurtardığımız insanları bu diareden, ishal ve bulantıdan kaybederiz.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, Özvarinli’nin iddialarının asılsız olduğunu belirterek, şunları kaydetmişti:

“Depremden etkilenen bölgelerde sağlık hizmetleri ve halk sağlığı tedbirleri en üst seviyede yürütülmektedir. Bölgede salgın hastalığa işaret eden bir durum kesinlikle yoktur.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar