Saymaz: İYİ Partiden istifa eden Hatipoğlu AKP'ye katılacak

Saymaz: İYİ Partiden istifa eden Hatipoğlu AKP'ye katılacak
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci İsmail Saymaz, İYİ Parti'den istifa eden Hatipoğlu'nun yarın AKP'ye katılacağını duyurdu. Hatipoğlu, Akşener ile yaşadığı görüş ayrılıkları nedeniyle partisinden istifa ettiğini dile getirmişti.

Artı Gerçek - Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, partisinden istifa eden İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun yarın AKP'ye katılacağını söyledi.

Saymaz, bilgiyi Hatipoğlu'na sorarak teyit ettiğini de belirtti.

Hatipoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Genel Başkan Meral Akşener ile yaşadığı görüş ayrılıkları nedeniyle partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan, Hatiopğlu'nun istifası hakkında, "Kendi tercihleridir. İYİ Parti kimsenin arka bahçesi de değildir, fabrikası da değildir" diye konuşmuştu.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ardından Hatipoğlu’nun, “Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaşlandı. Yeni dönemde Eskişehir'e ne verebilir? Seçimde CHP'den sadece köstek gördük. Her alanda nobran tavırla karşılaştık. CHP-İYİ Parti işbirliğinde kaybeden hep biz oluyoruz. O yüzden, bence Eskişehir'de partimiz, AKP-MHP adayına desteklerse sonuç tartışmasız galibiyet olur ve Eskişehir için de hayırlısı budur” sözleri büyük tepki toplamış ve Hatipoğlu, “AKP’ye mi geçiyor” yorumlarına neden olmuştu.

BÜYÜKERŞEN'DEN HATİPOĞLU'NA: 'ACEMİ POLİTİKACI'

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen ise Hatipoğlu'na şöyle yanıt vermişti:

"Aslında bu açıklamaya İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in de kızdığını tahmin ediyorum. Hatipoğlu, çok varlıklı birisi. Milletvekili olunca kendi kafasına göre İYİ Parti'yi idare edeceğini, İYİ Parti'nin onun dediği gibi hareket edeceğini zannediyor. İYİ Parti'de kendisini çok büyük söz sahibi zannediyor. hakikaten biz güldük geçtik. Çünkü, bu sözler ancak varlıklı ve acemi bir politikacının söyleyebileceği sözlerdir. Azıcık siyasette hafızası, mantığı olan, aklı olan böyle söz etmez. Hele ki yeni seçilmiş bir milletvekili isen."

'SAĞ PARTİLERLE İTTİFAK YAPABİLİRİZ'

Hatipoğlu,19 Eylül'de katıldığı bir televizyon programında da AKP ve MHP ile ittifak yapılması gerektiği savunmuştu. Hatipoğlu "Biz Eskişehir’de de, diğer illerde de seçim döneminde CHP’li beraber ittifak yaptığımız arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık. Mesela Eskişehir’de ‘İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP’ye oyunuz verin’ diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar