Sezgin Baran Korkmaz: Hangi eski milletvekili, hangi avukat, hangi gazeteciler bana kurulan tezgahın içinde yakında anlatacağım

Sezgin Baran Korkmaz: Hangi eski milletvekili, hangi avukat, hangi gazeteciler bana kurulan tezgahın içinde yakında anlatacağım
ABD tarafından ‘Kara para akladığı’ suçuyla yargılana Sezgin Baran Korkmaz, yakında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapacağını söyledi. Korkmaz, “O villaların hangi parayla alındığını tek tek belgeleriyle ortaya koyacağım" dedi.

Artı Gerçek - Kara para aklamakla suçlanan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz, Amerikan devletine toplam 135 milyon dolar civarında bir borcu olduğunu söyledi. Korkmaz, kendisine tezgah kurulduğuna dikkat çekerek, “Hangi eski milletvekili, hangi avukat, hangi gazetecilerin bu tezgahın içinde olduğunu yakın bir zamanda bir canlı yayında anlatacağım. Olayın onların anlattığı şekilde olmadığı ortaya çıkacak. O villaların hangi parayla alındığını tek tek belgeleriyle ortaya koyacağım. Kimse bir şeyi saklayamaz” dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalar yapacağını söyleyen Korkmaz, dosyasının politik hiçbir tarafı olmadığını vurgulayarak, "Bu bir normal vergi dolandırıcılığı, kara para aklama dosyası" ifadelerini kullandı.

‘O VİLLALARIN HANGİ PARAYLA ALINDIĞINI TEK TEK BELGELERİYLE ORTAYA KOYACAĞIM’

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Korkmaz, şunları söyledi:

“Ben normal iş hayatıma devam ediyorum. Amacım, Amerikan devletine olan borcumu bir an önce ödeyip bitirmek. Toplam 135 milyon dolar civarında bir borcum var. önemli bir kısmını ödedim. Kalanını ödemek için çabalıyorum ve ödeyeceğim. Yargılamanın da bir yıl içinde biteceğini, bu süreçte de borcumu ödeyeceğimi düşünüyorum. Yargılama başka, borç başka bir şey. Borç, yargılama dışında olan bir şey. Beni eleştirenler yalanlar üzerinden değil gerçekler üzerinden konuşsaydı daha işe yarardı. ‘Sezgin Baran Korkmaz niye bunları yaşadı?’ deseydi. Benim yaşadığım bu olayı muhalefet üzerindeki bu tezgahı bana kimlerin planladığını, hangi eski milletvekili, hangi avukat, hangi gazetecilerin bu tezgahın içinde olduğunu yakın bir zamanda bir canlı yayında anlatacağım. Olayın onların anlattığı şekilde olmadığı ortaya çıkacak. O villaların hangi parayla alındığını tek tek belgeleriyle ortaya koyacağım. Kimse bir şeyi saklayamaz.

‘MUHALEFETİN GÜNDEME GETİRDİĞİ TEK BİR İDDİA VAR’

Oysa dosyaya hukukçu gözüyle bakılsa bu dosyadan böyle bir şey çıkmayacağı anlaşılırdı. Benim üzerimden iktidarı eleştirdi. Peki Baran Korkmaz serbest kaldı ve gerçekler ortaya çıktı ki ne Reza Zarrab olayına benzer, ne de Türk Devletini ilgilendirilen bir taraf var. Muhalefetin gündeme getirdiği tek bir iddia var. İşin tek sebebine dönersek Sezgin Baran Korkmaz’a bu operasyon niye yapıldı kardeşim? Muhalefet neden bunu bu kadar saptırdı? Ben bunları da anlatacağım.

‘TÜRKİYE’DE KONUŞULDUĞU GİBİ BİR İTİRAFÇI OLMA DURUMUM SÖZ KONUSU DEĞİL’

Yakında sosyal medya hesabım üzerinden açıklamalar yapmaya başlayacağım. Cezaevinde değilim. Çalışma hayatımı burada sürdürüyorum. Benim hakkımda Türkiye’deki gündeme gelen iddiaların yüzde 95’inin hayal ürünü olduğunu söyleyebilirim. Benim dosyamda Amerika’da yargılandığım davada Türkiye’de konuşulduğu gibi bir itirafçı olma durumum söz konusu değil. Bunun itirafçı olunacak bir durumu yok. Benim dosyamda Türkiye’de gündeme gelen ilk dosyanın parçasıymış gibi yansıtılan iddialar doğru değil. Ayrıca dosyamın politik hiçbir tarafı yok. Bu bir normal vergi dolandırıcılığı, kara para aklama dosyası. Yargılama halka kamuya açık. Gizli bir tarafı yok.”(Kaynak)

Öne Çıkanlar