Sinan Ateş cinayeti: Soruşturma, dosyaya ilk bakan savcıya geri verildi

Sinan Ateş cinayeti: Soruşturma, dosyaya ilk bakan savcıya geri verildi
Yayınlanma:
A+ A-
Geçtiğimiz yıl sonunda uğradığı suikast sonucu ölen Sinan Ateş davası, üç savcının görevden alınmasının ardından dosyaya ilk bakan savcı Ayhan Ay'a geri verildi. Cinayetin üzerinden 10 ay geçmesine rağmen iddianamenin ne zaman hazırlanacağı bilinmiyor.

Artı Gerçek - Ankara'da uğradığı suikst sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in soruşturması, üç savcı değiştikten sonra dosyaya ilk bakan savcı Ayhan Ay'a geri verildi. DW Türkçe'den Alican Uludağ'ın haberine göre bu gelişme üzerine dosya bir süre daha uzayacak.

Alican Uludağ, 14 Mayıs seçimlerini AKP ve MHP ortaklığındaki Cumhur İttifakı'nın yeniden kazanması üzerine dosyasının seyri yeniden değiştiğini yazdı. Habere göre dosya, başladığı savcıya dönerken soruşturmanın uzaması Ateş ailesini rahatsız ediyor.

Cinayetin üzerinden yaklaşık 10 ay geçmesine rağmen iddianamenin ne zaman hazırlanacağı, soruşturmanın başka isimlere uzanıp uzanmayacağı bilinmiyor.

SORUŞTURMA OLCAY KILAVUZ'A UZANACAK MI?

Sinan Ateş cinayetinin üzerine giden Durdu Özer'in yaptığı çalışmalar sonucunda toplamda 21 şüpheli tutuklanmıştı. Bunlar arasında cinayetin tetikçisinin yanı sıra iki özel harekât polisi ile Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel, MHP'li avukat Serdar Öktem ile MHP İstanbul İl Yöneticisi Ufuk Köktürk de yer almıştı.

Bu durumun ise özellikle MHP'de başsavcı vekili Durdu Özer'e karşı tepkilere neden olduğu öğrenildi. Durdu Özer'in soruşturma kapsamında eski MHP Milletvekili Olcay Kılavuz ile ilgili adım atmak istediği ancak emniyet birimlerinden yeterli delil alamadığı belirtildi. Yine tetikçiyi azmettirenlerin bulunması da soruşturmanın en önemli aşaması olacaktı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar