Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na: Oyunbazlığın, devlete sökmez, valileri İmamoğlu ile karıştırdın galiba

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na: Oyunbazlığın, devlete sökmez, valileri İmamoğlu ile karıştırdın galiba
Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Ağustos 2022 04:25
A+ A-
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, festival iptalleriyle ilgili yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak, 'SSK (eski) Genel Müdürü, sözüm ona valileri tehdit etmiş, Çok korkmuşlar' dedi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde CHP’li belediye tarafından düzenlenmesi planlanan ve 16 sanatçının katılacağı Milyon Fest Fethiye Festivali iptal edildi. Muğla Valiliği'nden yapılan açıklamada "Organizasyonunun yapılması kaymakamlığımızca uygun görülmemiştir" denildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, festivalin iptal olmasına tepki göstererek, valileri uyardı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu’nu tepki göstererek, "Tehditlerin, oyunbazlığın, devlete sökmez. Valileri İMAMOĞLU ile karıştırdın galiba" dedi.

Festivalin iptal edilmesinden sonra açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Valileri uyarıyorum; öyle kafanıza göre gençlerin eğlenmesini yasaklayacaksınız, biz hepimiz de boynumuzu eğeceğiz mi zannediyorsunuz? Yok öyle yağma. Konser yasaklamaya devam ederseniz, milyonları karşınızda bulacaksınız. Şakşakçılık yapmayın, devletin valisi olun" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise festival ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Mesajında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da tepki gösteren Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"SSK (eski) Genel Müdürü, sözüm ona valileri tehdit etmiş, Çok korkmuşlar(!). Festival adı altında bir dizi sahtekarın gayrikanuni olarak yapmak istediği hiçbir organizasyona devlet izin vermez. Tehditlerin, oyunbazlığın, devlete sökmez. Valileri İMAMOĞLU ile karıştırdın galiba."

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar