Tanıl Bora, Yeşil Sol'a desteğini açıkladı: Emirali Türkmen’e verilecek oyun kitaba verilecek oy olduğuna inanıyorum

Tanıl Bora, Yeşil Sol'a desteğini açıkladı: Emirali Türkmen’e verilecek oyun kitaba verilecek oy olduğuna inanıyorum
Siyaset Bilimci ve yazar Tanıl Bora, Yeşil Sol Parti'ye desteğini açıkladı. Bora, "Emirali Türkmen’e verilecek oyun kitaba verilecek oy olduğuna inanıyorum" dedi.

Artı Gerçek - Siyaset bilimci ve yazar Tanıl Bora, Yeşil Sol Parti Ankara 1. Bölge birinci sıra adayı Emirali Türkmen'e desteğini açıkladı. Türkmen'in sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Bora, "Ben Emirali Türkmen’e verilecek oyun kitaba verilecek oy olduğuna inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Bora açıklamasında, Türkmen'in kitap seven, kitapla meşgul olan, kitap etrafında bir muhabbet ortamı oluşturan bir arkadaşı olduğunu belirterek "Ankara’nın kültür hayatına bizzat en eli değmiş, katkısı olmuş bir arkadaşımızdır. Ben Emirali Türkmen’e verilecek oyun kitaba verilecek oy olduğuna inanıyorum aynı zamanda..” dedi.

Emirali Türkmen'in paylaştığı videoda Bora şu ifadelere yer verildi:

“Emirali Türkmen, başka bir çok, bir çok meziyetin yanında kitapçılığı ve yayıncılığıyla bildiğimiz bir arkadaşımız. Yıllarca kitabevi yönetti. Sonra o kitabevinden bir yayın evi çıkarttı. Onlarca değerli kitap yayınladı. Kitapseven, kitapla meşgul olan, kitap etrafında bir muhabbet ortamı bir sohbet ortamı yaratan bir arkadaşımızdır. Ankara’nın kültür hayatına bizzat en eli değmiş, katkısı olmuş bir arkadaşımızdır. Ben Emirali Türkmen’e verilecek oyun kitaba verilecek oy olduğuna inanıyorum aynı zamanda..”

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar