Tanju Özcan yasakları savundu: Canlı müziği özendirmeyelim

Tanju Özcan yasakları savundu: Canlı müziği özendirmeyelim
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Haziran 2022 00:01
A+ A-
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, müzik yasaklarını destekler nitelikte konuştu. 'Canlı müziği özendirmeyelim' diyerek kentte canlı müzik yapılmamasını savundu.

Son dönemdeki çıkışları ile sosyal medyada tepkileri üzerine çeken ve protesto edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez müzik yasakları hakkında konuştu. Özcan, canlı müziğin özendirilmemesi gerektiğini savundu ve canlı müzik yapan mekanlardan daha yüksek ücret alınmasını amaçladığını söyledi. Bolu’nun yerel gazetelerinden medya14’ten Ahin Aslan’ın haberine göre; kentteki işletmeciler, müzikli mekanlardaki ücretin 3 katına çıkarılmasına tepkili.

ALKOLLÜ MEKANA 150 ALKOLSÜZE 50 TL'LİK TARİFE

Bolu Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminde Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen 2022 yılı ücret gelir tarife cetvelinde belirlenen alkollü eğlence yerlerinden günlük 150 TL, alkolsüz yerlerden ise 50 TL alınması konusu görüşüldü. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tanju Özcan, canlı müzikten duyduğu rahatsızlığı dile getirerek kentte bulunan eğlence ve yeme içme mekanlarında canlı müzik yapılmaması için ücretleri yüksek tutmak istediğini belirtti.

2021 yılı Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında canlı müzik yapan alkollü yerlerden 750 TL, alkolsüz yerlerden ise 250 TL alınırken Gürültü Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik sonucu ücretlerin düşürüldüğünü belirten Özcan, "İlla bir sanatçının çıkıp şarkı söylemesi diye bir şey söz konusu değil. Bundan etkilenen 200 kadar kafe, 10’a yakın alkollü mekan var. Bunun içinde küçük kafeler de var. Bu insandan günde 250 lira almak bize çok mantıklı gelmedi. O yüzden bunu bir düzeltelim dedik" dedi.

'MÜZİĞİ BANGIR BANGIR AÇACAK, ÖYLE BİR ŞEY YOK'

Canlı müziğin yapılmaması gerektiğini savunan Özcan, "Canlı müzik mümkün olduğu kadar yapılmasın veya az yapılsın. Bunu hazırlarken amacımız mümkün olduğu kadar canlı müziği özendirmeyelim, gürültü az olsundu. Zabıta müdürümüze buradan bir talimat veriyorum. Müzik şikayeti konusunu emniyetle özel olarak konuşursanız yani böyle müziği bangır bangır açacak, öyle bir şey yok. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. O konuya el atalım" diye konuştu.

Belediye Meclisi’nde alınan kararla kentteki eğlence ve yemek içme mekanlarında günlük müzik ücreti 50, alkollü mekanlarda ise 150 lira olarak belirlendi.

 

Öne Çıkanlar