Temizlik görevlisini ameliyata sokup cerrahi işlem yaptırdı: Savcılık soruşturma başlattı

Temizlik görevlisini ameliyata sokup cerrahi işlem yaptırdı: Savcılık soruşturma başlattı
Yayınlanma:
A+ A-
Bozüyük Devlet Hastanesi’nde sekiz yıldır beyin cerrahı olan Sezer Zehir, medikal firma elemanlarına ve temizlik personeline cerrahi işlem yaptırdığı iddia edildi. Savcılık söz konusu iddialar hakkında soruşturma başlattı.

Artı Gerçek - Bozüyük Devlet Hastanesi’nde temizlik görevlisini ameliyatlara sokup cerrahi işlem yaptıran beyin cerrahı Sezer Zehir hakkında savcılık soruşturma başlattı. Zehir’in aynı anda birçok ameliyat yaptığı belirtilirken birçok yolsuzluğa imza attığı gerekçesiyle de defalarca İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikâyet edildiği ortaya çıktı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre yaklaşık sekiz yıldır hastanenin beyin cerrahı olan Sezer Zehir’in tek başına cerrahi müdahale yapma yetkisi olmayan medikal firma elemanlarına ve temizlik personeline hastalara cerrahi müdahale yaptırdığı fotoğraflarla kanıtlanmış ve hastalara gerekmediği halde ya da gereğinden fazla medikal malzeme (vida) kullanarak operasyon yaptığı öne sürülmüştü. Valiliğin de doğruladığı skandalın ardından savcılığın soruşturma başlattı. Polis ekiplerinin hastanede inceleme yaptığı bildirildi.

Kayıtlarda sekiz ameliyathanesi olan hastanede Sezer Zehir’in aynı anda birçok ameliyat yaptığı belirtiliyor. Aynı anda birden fazla ameliyathanede olması mümkün olmayan Zehir için soruşturmanın genişletildiği öğrenildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIĞA ALDI

Sezer Zehir birçok yolsuzluğa imza attığı gerekçesiyle de defalarca İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikâyet edilmişti. Hatta İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderilen yazılarda, Sezer Zehir’in yaptığı ameliyatların incelenmesi gerektiği, hastaların aldıkları tanı ile ameliyat esnasında yapılan işlemler arasında uyuşmazlıklar olduğu dahi açıkça ifade edildi. Yıllarca sümen altı edilen şikâyetlerin ardından 9 Haziran’da ameliyat edilen bir hastanın iki ay sonra ölmesiyle aile savcılığa giderek Zehir hakkında suç duyurusunda bulundu. Ardından Sağlık Bakanlığı Sezer Zehir hakkında soruşturma başlatıp açığa aldı.

Ameliyat esnasında çekilen bir fotoğraflarda, genel anestezi ile tamamen uyutulan bir yurttaşa hastanenin Cengiz isimli temizlik görevlisi tarafından, bir başka ameliyatta ise medikal firma çalışanı olduğu iddia edilen Erman ve Rıfat isimli şahısların cerrahi müdahalede bulunduğu görüldü.(Kaynak)

Öne Çıkanlar