Tepkilerden sonra Bakan Özhaseki'den açıklama: Denize erişimini engelleyen tüm unsurları kaldıracağız

Tepkilerden sonra Bakan Özhaseki'den açıklama: Denize erişimini engelleyen tüm unsurları kaldıracağız
Bakan Özhaseki, tepki çeken sahillere serbestçe erişime engel olan uygulamalarla ilgili açıklama yaptı. Özhaseki, "Vatandaşlarımızın denize erişimini engelleyen tüm unsurları kaldıracağız" dedi.

Artı Gerçek - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, kıyılara ulaşımı engelleyen işgaller ve kaçak yapılaşmadan dolayı vatandaşların muzdarip olduğunu belirterek, "Biz de 'Milletimizin isteği, bizim başımızın gözümüzün üzerinde' dedik. Gelen şikayetler üzerine derhal harekete geçtik ve ekiplerimizle beraber çalışmalara başladık. Tüm sahillerimizi adım adım gözden geçiriyor, vatandaşlarımızın denize erişimini engelleyen kaçak yapıları ve işgalleri hızlıca tespit ediyoruz. Vatandaşlarımızın denize erişimini engelleyen tüm unsurları kaldıracağız" ifadelerini kullandı.

Artvin'den Hatay'a kadar tüm sahilleri adım adım gözden geçirdiklerini ifade eden Bakan Özhaseki, "Hedefimiz, sahillerimizi kaçak yapılardan arındırmak, bayramda olduğu gibi yaz tatili boyunca da turistik hareketliliğinin yasal çizgide devam etmesini sağlamak. Biz, il müdürlüklerimiz nezdinde kıyılarımızı gözetim altına alırken; valiliklerimiz de bu hassas meseleyi yakından takip etmeye devam ediyor. Halk plajlarıyla vatandaşlarımız hem günübirlik ihtiyaçlarını rahatça karşılayabiliyor hem de temiz işletmelerle keyifli bir tatil geçiriyor. Bayram tatili boyunca vatandaşlarımızdan istirhamım sahillerimizde çevre kirliliğine sebebiyet vermeyelim. Bayramın huzurlu atmosferini çevremizi kirleterek bozmayalım" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar